Co navštívit tento měsíc

Co navštívit v říjnu: Kanada

Země javorového listu, nedotčené přírody a moderních měst, přesně taková je druhá největší země světa, Kanada. Pohoří vysoké až do nebe, třpytivé ledovce, nádherná jezera a odlehlé pláže jsou rozmístěny napříč celou zemí. Jsou nádhernou kulisou pro scenérie, nad kterými budete jen vzdychat úžasem. Kromě nádherné přírody vás jistě dostane místní kulinářství a množství aktivit, které zde můžete provozovat.

Máte hned dvě možnosti vstupu do Kanady. Jsou jimi letiště v Torontu a Montrealu. Samozřejmě jsou i jiné možnosti, jako letiště ve Vancouveru, ale letenky s tímto cílem jsou dražší. Pražské letiště odbavuje lety do Kanady zcela běžně, v současné době se cena zpátečních letenek pohybuje kolem 17 000 korun do Toronta a 19 000 korun do Montrealu. Letět ale můžete za podobné ceny i z Vídně, Katovic a Bratislavy. Abyste z této rozmanité země získali co nejvíce doporučujeme se dále pohybovat zapůjčeným autem. Autopůjčovny naleznete na každém rohu.

Kde se ubytovat

Nejlevnější ubytování se dá sehnat i za 500 korun na osobu a noc. Takové ubytování seženete v kempech či hotelech nižší cenové kategorie. Lepší hotely nabízí pokoje za cenu kolem 1500 korun na noc. Pokud si ale potrpíte na luxus a chcete komfortnější ubytování pak počítejte s cenou kolem 5000 korun za noc. Také musíte brát v potaz, že v Kanadě je zvykem nechávat spropitné ve výši 10% z ceny, pokud jste byli ze službami spokojeni. Můžeme ale říci, že kvalita poskytovaných služeb je v jakékoliv formě na velice vysoké úrovni. Kanaďané jsou si toho vědomi, proto za svou ochotu a vstřícnost spropitné očekávají.

Booking.com

Nejoblíbenější aktivity

Kanada nabízí svým návštěvníkům opravdu velkorysé možnosti. Můžete se vydat rybařit, prozkoumat národní parky, které patří k těm nejkrásnějším na světě. Nejfotogeničtější místa naleznete v Albertě a Britské Kolumbii. Dále můžete provozovat pěší turistiku, vodní sporty anebo si může v poklidu pozorovat velryby.

Národní park Jasper

Jde o největší národní park ve Skalistých horách. Nachází se v provincii Albert na ploše více než 10 000 kilometrů čtverečních. Kousek o něj najdete lanovku na horu Whistlers, odkud je nádherný výhled na park i město Jasper.

Vancouver

Rozhodně se vyplatí vidět toto nádherné město, zvláště pak na podzim, kdy hraje všemi barvami. Najdete jej v oblasti Britské Kolumbie v údolí řeky Fraser u Tichého oceánu. Zvláště zajímavá je pak trasa nad Clevelandovou přehradou a visutý most Capilano Suspension Bridge nad řekou Capilano.

Québec

Québec je považován za kolébku francouzského osídlení a kolonizace Kanady. Quebecké staré město je jediným městem v celé Severní Americe, které je stále opevněno. Zachovalé městské zdi jsou zaneseny na seznam chráněných památek UNESCO.

Montreal

Město Montreal je pojmenováno po kopci Mont Royal, pod kterým se nachází a ze kterého je krásný výhled po okolí. Montreal je po Paříži druhým největším francouzsky mluvícím městem na světě. V novém centru města najdeme mnoho mrakodrapů, velké obchodní centrum a spoustu restaurací.

Rady, které se budou hodit

V Kanadě se platí kanadským dolarem, kdy jeden kanadský dolar činí téměř 18 korun. Na směnárnu nebo banku zde narazíte téměř na každém rohu. Rozhodně ale doporučujeme vzít si do této země kreditní kartu. Například půjčovny aut mnohdy na klasickou karu auta nepůjčují. Když ale uvidí kreditní kartu tak vědí, že jste věrohodným klientem. Protože vám banka půjčila své peníze ve formě kreditní karty.

Pokud budete chtít ušetřit, stravujte se ve fast foodech, u stánků na ulici nebo si jídlo připravujte sami. V Kanadě je stejně jako v USA oblíbené používat slevové kupóny na kdeco. Kupóny si můžete najít na internetu a vytisknout nebo je běžně najdete v novinách či v podobě letáků. Co se smlouvání týče, zde rozhodně nepochodíte!

Formality žádné nemusíte splňovat. Pro krátkodobé pobyty není třeba vízum, ale počítejte s krátkým rozhovorem s imigračním úředníkem při vstupu do Kanady.

Sdílet:

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie