Rádi bychom se vám, jako noví majitelé webu představili. Web jsme od původního majitele převzali v roce 2018. Od té doby se nám povedlo povznést tuto stránku na zcela novou úroveň. Stránky Moře Zpráv jsme přezvali jako nezkušení nováčci v oboru, navíc jsme se postupem času dozvěděli, že web mezi čtenáři neměl zas tak dobrou pověst a byl brán spíše jako konspirační. I přes fakt, že se snažíme udělat z těchto stránek lukrativní zdroj, konspirace z něj úplně nevymizely, byly jen přesunuty do samostatné rubriky, kterou si čtenáři doslova vyžádali.

Z původního webu tedy zůstalo jen jméno, stránku jsme renovovali a vnesli na ní věrohodnější obsah. Každý den přináší web Moře Zpráv svým čtenářům zajímavosti ze světa, týkající se světového dění, cestování, objevů, životního prostředí, vesmíru a mnoho dalšího. V podstatě nám žádné téma není cizí o čemž svědčí i naše motto: „Na Moře Zpráv strávíte moře času“, jinými slovy každý si na naší stránce najde své.

Na tento fakt odkazuje i naše logo, které má svůj význam.

Hlavním motivem je papírová lodička, která odkazuje na pohyb po moři, kde i z historického hlediska počala doprava zpráv, která zabrala moře času, čímž odkazujeme na dobu, kterou strávíte na našem webu. Zároveň lpíme na kvalitě článků, které musí mít hlavu a patu a musí čtenářům sdělit jasný záměr. Z toho důvodu je lodička papírová, složená metodou origami, protože podstatou tohoto stylu je, že každé přeložení musí mít rovněž hlavu i patu, jinak daný tvar nesložíme. Přerušované čáry symbolizují jednotlivé články a jejich tok na webu stejně jako i pomyslný tok dat – on-line magazín.

V centru lodičky je posazena postava človíčka, který odkazuje na to, že jsme zde pro vás. Navíc je barevně odlišen od zbytku lodi z toho důvodu, že si u nás články nemusíte jen číst, ale můžete je i sami tvořit v naší uživatelské sekci.

Dnes se web těší vysoké návštěvnosti a stává se z něj stále zajímavější zdroj informací pro čtenáře různých věkových kategorií. Zároveň bychom chtěli našim čtenářům poděkovat za přízeň a podporu. Děkujeme i našim hejterům, jejichž kritika nás neuráží, naopak je pro nás hnacím motorem.

Samozřejmě jsme si vědomi toho, že doba jde neustále dopředu a s ní i očekávání čtenářů online magazínů. Proto i do budoucna plánujeme stránku neustále rozvíjet tak, aby vyhověla dnešním požadavkům. Budeme proto rádi, když nás budete i nadále podporovat v naší práci.