Co navštívit tento měsíc

Co navštívit v prosinci: Moskva

Rate this post

Ve městě, které má vyšší počet obyvatel než celá Česká republika, můžete zažít spoustu kontrastů. V jakémkoliv období, v kteroukoliv denní dobu je Moskva prostě úchvatná. Svou historií, architekturou i majestátností ohromí každého návštěvníka. Mnoho lidí se z Moskvy vrací s pocitem, že už do ní nikdy v životě nepojedou, mnoho lidí si město zamiluje na první pohled. Moskva je kontroverzní, ale zároveň skrývá nepřeberné množství památek i zábavy.

Nejpohodlnější, nejrychlejší a nejlevnější způsob, kterým se do Moskvy dostanete, je pomocí letecké dopravy. Hlavní ruské město má však 4 mezinárodní letiště. Nejblíž je Šeremetěvo, nicméně nejlevněji momentálně vychází letenky z Prahy do Vnukova. Ceny zpátečních letenek se pohybují v rozmezí 4 až 6 tisíc. Po příjezdu do Moskvy pak doporučujeme využít městskou hromadnou dopravu. Moskva již přešla na moderní systém integrovaného jízdného, kdy na jeden lístek můžete jezdit všemi druhy moskevské MHD.

Kde se ubytovat

Moskva je trochu zvláštní město a obtížně se zde hledá jedna konkrétní ideální čtvrť k bydlení. Samotné historické jádro kolem Kremlu je relativně malé, a hlavně trochu sterilní. Najdete tu jen drahé turistické restaurace a minimum možností k běžným nákupům.

Asi nejlepší poměr vzdálenosti a ceny hotelů nabídnou oblasti na jih od Bolotného ostrova (zhruba kolem stanice metra Treťjakovská), anebo Peresněnský rajon na západ od Arbatu. Jako širší centrum s rychlým dosahem ke všem zajímavostem se bere oblast uvnitř okružní linky metra. Ať už si vyberete ubytování kdekoli, hotel vybírejte podle jednoho zcela zásadního kritéria: pohodlné pěší vzdálenosti od stanice metra. Pokud natrefíte na ubytování daleko od metra, připravíte se denně klidně o hodinu navíc dojíždění.

Booking.com

Nejoblíbenější aktivity

Kreml

Kreml je obecné označení pro ruské městské pevnosti, vžilo se však právě pro ten moskevský. Je totiž ze všech největší a nejvíce monumentální a už jen kvůli němu stojí za to vážit cestu do Moskvy. Mimo jiné také slouží jako oficiální sídlo prezidenta Ruska.

Rudé náměstí

Za centrum celého Ruska je beze sporu považováno Rudé náměstí neboli Krasnaja Ploščaď (Кра́сная пло́щадь). Rudé náměstí leží při východní straně Kremlu a odděluje ho od historické čtvrti Kitaj-Gorod. Každý rok 9. května se zde koná velká vojenská přehlídka.

Vorobjovy gory

Nejhezčí odpočinkovou zónou v Moskvě je park Vorobjovy Gory rozkládající se podél řeky Moskvy a na jednom z mála kopců ve městě. Příjemná říční promenáda pro pěší i cyklisty stoupá na kopec, odkud se naskytne pěkný výhled na Moskvu. 

Cafe Puškin

Vídeň má své Café Landtmann, Praha Slavii, Moskva zase Cafe Puškin. Legendární kavárna na Tverské třídě sestává ze sedmi místností v krásném barokním stylu, v nichž se budete cítit i přes velikost prostoru spíš jako v pohodlném obývacím pokoji.

Rady, které se budou hodit

V Rusku se platí rublem, kdy se jeden rubl rovná 0,36 Kč. Moskva se tedy řadí mezi destinace, kde je levněji než u nás. Ačkoliv přímo v hlavním městě jsou ceny srovnatelné s našimi, když zamíříte do okolních vesniček je rozdíl v cenách více než znatelný. Smlouvání není obvyklé, kromě bleších trhů, které jsou v této zemi poměrně časté.

Před cestou do Moskvy si každopádně musíte vyřídit vízum, a to nehledě na účel cesty. Víza se vydávají pouze předem ve vízových centrech v ČR. Další povinností je kvalitní zdravotní pojištění, bez kterého vám vízum nevydají.

Zima v Rusku je opravdu krutá, proto si nezapomeňte zabalit teplé oblečení a rozhodně nic nepodceňujte. Na takové mrazy totiž tady nejsme vůbec zvyklí.

Sdílet:

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie