Co navštívit tento měsíc

Co navštívit v listopadu: Nový Zéland

Rate this post

Svěží vzduch, překrásná krajina a téměř bezmezné možnosti sportovního a kulturního vyžití vytváří velmi přitažlivé podmínky pro návštěvníky z celého světa. Nový Zéland není zemí velkou, avšak natolik rozmanitou, že pro turisty je se svou neuvěřitelně zachovalou přírodou hotovým klenotem. To, co mohli zhlédnout příznivci filmové trilogie Pán Prstenů, je jen zlomkem toho, co Nový Zéland nabízí.

Nový Zéland je jedna z nejvzdálenějších zemí od České Republiky, proto jediná cesta, jak se sem dostat, je letecky. Délka letu je závislá na počtu přestupů, které si zvolíte. Nejkratší doba je něco málo přes 26 h s minimálně 2 přestupy. Nejčastější přestupy jsou přes Dubaj, Singapur, Bangkok, Soul a Hong Kong. Od počtu přestupů a délky letu se samozřejmě odvíjí i cena. Většinou cena zpátečních letenek startuje na 30 000 korun.

Kde se ubytovat

Nejen letenky na Nový Zéland jsou nákladné. Tato země je mnohonásobně dražší než ČR. Zejména potraviny, ubytování a veřejná doprava je zde mnohem dražší než u nás. Pokud jste ochotni akceptovat omezenější pohodlí a chcete Zéland procestovat co nejvíce a co nejlevněji, doporučujeme si půjčit auto – campervan. Využít můžete například společnosti Jucy nebo Apollo Camper, které mají hned několik poboček a auto můžete půjčit na severním ostrově a vrátit na jižním. V autě je postel, kde se vyspí krásně dva lidé (půjčit lze samozřejmě i větší auto), kuchyň a veškeré kempingové vybavení, které budete potřebovat. Pak v podstatě utratíte pouze za benzin či naftu a za jídlo.

Ubytovat se můžete také v kempech, kterých je po celém ostrově požehnaně, nebo v penzionech, hotelech a podobných zařízeních. Cena se odvíjí podle nabízených služeb a většinou začíná na tisíci koruně za noc. Inspirací pro vás může být následující mapka.

Booking.com

Nejoblíbenější aktivity

Na Novém Zélandu zaplavat s delfíny, pozorovat velryby, dívat se jak ledovce postupně mizí v pralesích, rybařit ve zdejších křišťálově čistých říčkách nebo se za doprovodu tučňáků a lachtanů plavit vstříc vzdáleným fjordům, například u Milford Sound. Zaručené dobrodružství pak turisté mohou zažít při plavení se po zdejších divokých řekách, prohlídkách jeskyní, horolezectví, seskocích s padákem, při lyžování po rozlehlých ledovcích, bungee jumpingu a spoustě jiných aktivit. Relaxovat pak každý může na krásných divokých plážích, vhodných i pro příznivce surfingu či bodyboardingu.

The Catlins

Oblast nazývaná The Catlins východně od města na Invercargill na samém jihu Jižního ostrova je typickou krajinou Nového Zélandu tak, jak si ji představujeme. Jedná se o jedno z nejodlehlejších míst celé země, zapomeňte ne mobilní signál, zapomeňte na jakoukoliv formu veřejné dopravy, bez auta se neobejdete, zapomeňte na velké supermarkety, zapomeňte na bary a restaurace. Užijte si zadumanou krajinu hustých lesů, kde si chvílemi budete připadat jako na Šumavě, abyste za rohem vpluli do krajiny připomínající deštný prales.

Milford Sound

Maorsky Piopiotahi neboli „osmý div světa” patří mezi nejkrásnější místa Nového Zélandu, jedná se o fjord nacházející se na jihozápadu novozélandského Jižního ostrova. Mnoho agentur nabízí výlety lodí po fjordu, které obsahují i cestu autobusem z Queenstownu po krásné cestě, včetně nahrubo vytesaného Homer Tunnelu. Milford Sound je prakticky povinností a jednou u ikon Nového Zélandu.

Mount Taranaki

Druhá nejvyšší hora Severního ostrova se nachází na pláni na západním pobřeží, kolem hory vede několikadenní trek nebo se můžete vydat na jednodenní výstup na samotnou horu.

Waitomo caves

Tajuplné jeskyně, v nichž se schovávají larvy, které ve tmě zářivě svítí jako noční obloha, to bude pro vás nezapomenutelný zážitek.

Hobitín

Pro milovníky Pána Prstenů či Hobita vám tato návštěva nesmí chybět v bucket listu. Městečko Matamata, nebo též Hobbiton, kde je vystavěn právě skanzen po vzoru knihy R.R. Tolkkiena, naleznete asi 100 km jižně od Aucklandu mezi městy Hamilton a Tauranga.

Rady, které se budou hodit

Místní měnou je novozélandský dolar, který představuje 14,8 Kč. Někdy může být problém tuto měnu u nás vyměnit, proto si vyměňte na americké dolary a po příjezdu do země si je vyměníte za ty novozélandské. Nejlepší je ale platiti kartou. Pozor také na vízovou povinnost, která se nám letos změnila. Před cestou je potřebné vyplnit formulář NZeTA a zaplatit 12 NZD + 35 NDZ novou turistickou daň.

Sdílet:

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie