Co navštívit tento měsíc

Co navštívit v prosinci: New York

Rate this post

Kdo by nechtěl strávit Vánoce nebo Silvestra v New Yorku. Zabruslit si v Central Parku nebo jít po stopách Kevina s filmu Sám doma. Nikde nenasajete takovou Vánoční atmosféru jako ve městě, které nikdy nespí. New York je místem všech světových kuchyní, módy, vstřícných lidí a atmosféry, kterou nikde jinde na světě nenajdete.

New York je nejčastěji jediným cílem cestovatelů při cestě přes Atlantik a i proto bude vaším prvním kontaktním bodem s New Yorkem letiště JFK, případně Newark. Letenky za posledních několik let výrazně klesly a není tak problém kdykoli v průběhu roku (vyjma letních prázdnin) sehnat letenky do 12.000 korun. Nabídka je obrovská, proto se zkracuje i doba letu, která v případě přímého letu z Prahy nepřesáhne 9 hodin a v případě letu s jedním přestupem se bude pohybovat mezi 12–15 hodinami.

Kde se ubytovat

New York je rozdělen do hlavních 5 oblastí – Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx a Staten Island. Pro běžného cestovatele je stěžejní lokalita Manhattanu a přilehlé oblasti Queensu a Brooklynu. Platí zde jednoduché pravidlo – čím blíže centru budete, tím hlouběji si do kapsy sáhnete.

Manhattan je hlavním dějištěm celého New Yorku a přes svou rozlohu jej můžeme ještě rozdělit na dolní Manhattan, střed okolo Times Square a horní oblast podél Central Parku. Dolní Manhattan je nejlevnější oblastí na Manhattanu, kde byste se mohli ubytovat. Ve čtvrtích jako Bowery, Chinatown, Little Italy a Canal Street najdete pokoje od 1.000 Kč. Nutno však počítat s tím, že dostanete to, za co si zaplatíte. Pokoje jsou tak mnohdy bez oken a některé mají i společné sociální zařízení.

Okolí Times Square láká svou ideální polohou, kdy turistická místa jako Times Square, MSG aréna, Empire State Building, Rockefeller Center, Grand Central Terminal a jiné jsou v docházkové vzdálenosti. Oblast nabídne převážně kvalitnější hotely s cenami okolo 3.000 Kč za noc a pokoj.

Queens je jednoznačně nejlepší volbou, konkrétně lokalita Long Island City, která je jen 2 stanice metrem od Central Parku a do 10 minut budete až u samotného Times Square. Ceny díky tomu, že se nejedná o Manhattan, klesají, a proto není problém najít 3* hotely okolo 2.000 Kč za noc. Pokud se dokážete odprosit od toho, že nebudete bydlet na Manhattanu, ušetříte bez toho, aniž byste ztratili kvalitu.

Obdobou Queensu je pak Brooklyn, který sousedí s dolním Manhattanem. I zde platí, že je vhodnější najít ubytování co nejblíže k hranici s Manhattanem, abyste minimalizovali každodenní dojíždění. Ceny budou obdobné s Queensem.

Booking.com

Nejoblíbenější aktivity

Central Park

Nejznámější městský park na světě se nachází v horní polovině Manhattanu od 59. do 110. Street a představuje zelený ráj uprostřed mrakodrapové zástavby. Najdete zde několik uměle vybudovaných jezírek a jezer, mostů, spousty kilometrů chodníků, dva bruslařské stadiony, a dokonce newyorskou zoo. Celoročně tu narazíte na desítky běžců, cyklistů a bruslařů. V zimě není výjimkou sáňkování.

Hotel Plaza

Fenomenální hotel Plaza, který proslul reklamní znělkou „Nejelegantnější hotel v New Yorku. Hosté největší osobnosti Ding Dang Dong bydlí ve světově proslulém hotelu Plaza. Nejatraktivnější newyorský hotel.“ ve filmu Sám Doma 2: Ztracen v New Yorku.

Time Square

Times Square bychom mohli popsat jako obyčejnou křižovatku ulic Broadways a 7. Avanue se spousty světelných reklam a sídlem největších firem světa. Moc lidí by nám ale nerozumělo. Kdo nemá selfie z Times Square, v New Yorku jako by nebyl…

Metropolitní muzeum umění

Metropolitan Museum of Art nebo zkráceně The MET, jak můžete často mezi Newyorčany slyšet, se nachází na východním kraji Central parku již od roku 1870. Vystavuje světoznámá díla největších umělců a ročně projde branami Metropolitního muzea umění na 5 milionů turistů.

World Trade Center

Světové obchodní centrum je jedním ze znaků Manhattanu. Místo, kde se odehrály nejhorší teroristické útoky 21. století, při nichž došlo dne 9. září 2001 ke zničení proslulých Dvojčat – dvou mrakodrapů. Dnes je WTC nejen obchodním centrem, ale především památníkem a připomínkou toho, že svobodu je třeba bránit.

Rady, které se budou hodit

Pro vstup do země potřebujete biometrický pas a platnou cestovní registraci ESTA. Registraci obdržíte po vyplenění online formuláře a uhrazení 14 dolarů. Vaše žádost by měla být vyřízena do 72 hodin. Upozornění však nečekejte, stav své žádosti musíte kontrolovat sami na oficiálních stránkách.

Musíme také podotknout, že New York není zrovna levnou destinací. Největší náklady bude tvořit ubytování, jídlo a doprava. Výhodně zde ale můžete nakoupit elektroniku a oblečení, které jsou oproti ČR opravdu levné a v obrovském výběru. Také si sebou vezměte konektor do zásuvek, protože v USA mají jiné zásuvky.

Sdílet:

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie