Ubytování

Austrálie buduje podmořský hotel s výhledem na Velký barierový útes

Rate this post

Každý z nás alespoň na chvíli doufal, že se stane součástí podmořského světa. Zvláště malé holčičky toužily být Malou mořskou vílou. Komu takový sen zůstal dodnes, má se na co těšit. Hned vedle ostrova Lady Musgrave jižně od Velkého bariérového útesu, jež je na seznamu světového dědictví UNESCO, vyroste podmořský, ekologicky šetrný hotel.

Velký bariérový útes, jehož záchrana do značné míry závisí i na cestovním ruchu, se dočká svého prvního podmořského hotelu. Plovoucí ponton s délkou 36 metrů bude mít tři úrovně, z nichž jedna bude umístěna tři metry pod vodou a vytvoří tak ponořené akvárium až pro 24 osob.

Takto by měl hotel vypadat

Každý pokoj nabídne 360stupňový výhled na jeden z nejcennějších systémů korálových útesů na světě, zatímco samotný ponton na plující na hladině bude sloužit jako základna pro šnorchlování, potápění a pro nalodění na plavidlo se skleněným dnem. Podvodní observatoř navíc bude vybavena UV osvětlením, a tak si hosté mohou užít výhled na Velký bariérový útes i v noci.

Samotná vláda Austrálie přispívá na celý projekt jedním miliónem dolarů, což je v přepočtu 22 576 000 korun. Celý projekt má být šetrný k přírodě, energii bude vytvářet pomocí solární panelů a hlavním materiálem pro stavbu budou recyklované materiály. Stavba by měla být dokončena do dubna příštího roku.

Dvoudenní pobyt, kde budete mít zajištěno úplně vše jednoho návštěvníka vyjde v přepočtu na necelých 13 000 korun. Ačkoliv se to někomu může jevit jako přemrštěná částka, berte v potaz fakt, že utržené peníze putují na obnovu Velkého bariérového útesu, který je kvůli klimatickým změnám v nebezpečí a začíná chátrat.

Zdroj: Ladbible.com

Sdílet:

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie