Video: Elon Musk v neobyčejném rozhovoru o mimozemských civilizacích, umělé inteligenci a Matrixu.

5/5 - (5 votes)

Hádejte co? Pravděpodobně žijeme v masivním, simulovaném vesmíru, vytvořeném pokročilou mimozemskou civilizací, alespoň podle Elona Muska.

Výkonný ředitel společnosti Tesla a SpaceX, Elon Musk, zastává názor, že v budoucnu budeme velmi pravděpodobně žít v jedné z mnoha simulací vesmíru, vytvořené pokročilejší mimozemskou civilizací. Nejen na tento výrok můžete natrefit v nedávno zveřejněném videu na Youtube. Americký komik Joe Rogan si k sobě minulý pátek pozval na slovíčko Muska, který se nad dobrou whisky a jointem trávy, náramně rozpovídal. Rozhovor trval přes dvě hodiny a, že si bylo o čem povídat.

Ale nechceme nic zlehčovat. Myšlenka, že žijeme ve smyšleném vesmíru, zaručeně není výsledkem whisky a marihuany. Tato teorie se kolem nás šíří už delší čas, jen se o ní nemluví. Existuje mnoho vědců, kteří této myšlence smyšleného vesmíru věří. Můžeme být jen obrovským softwarem, někteří by to nazvali Matrixem.  Musk na tuto myšlenku upozorní několikrát během videa „je možné, že jsme součástí masivní mimozemské simulace“.

Vzhledem k tomu, že vesmír má kolem 13,8 miliónů let, je normální myslet si, že technologicky vyspělejší civilizace by mohly vytvořit soubor „různých simulací“, které, jak Musk dodává, můžeme nazvat „realitou“, nebo „multivesmírem“. Když o tom pak začneme hlouběji přemýšlet, dává to smysl. „Pokud předpokládáte nějakou míru zlepšení, pak hry budou nerozeznatelné od reality, nebo civilizace zanikne“ dodává Musk. „Proto jsme s největší pravděpodobností součástí simulace, protože existujeme.“ Svou myšlenku o Mimozemské simulaci rozvíjí vskutku dobře, dokonce se zdá, že ji rozumí lépe než vědci, kteří kdy o takové možnosti uvažovali, či diskutovali.

V rozhovoru Elon také říká, že „substrát“ z něhož by simulace vzešly, by byly nudné, kdyby byly tvořeny lidmi, ve srovnání z vytvořenými multivesmírnými simulacemi. Jako příklad poukázal na lidskou představivost v oboru videoher a filmů, jejich obsah popisuje jako „destilaci“ reality na to nezajímavější ze života. Moderátorovi Musk položí jednoznačnou otázku. „Proč by si dělal simulaci, která by byla nudná? Vyrobil by si přece simulaci o mnohem zajímavější, než je realita samotná.“ Tím narážel na dnešní videohry a filmy, které jak řekl jsou jen pouhou „destilací“.

Další část teorie, kterou Elon podporuje, obsahuje opět jeho myšlenku, kdy mimozemská civilizace mohla vytvořit klidně tisíce „falešných“ vesmírů, které mají kontrolou. Podle zakladatelů této teorie, by si však účastníci těchto simulací, nebyly vědomi toho, že jsou součástí něčeho takového. Jelikož jakýkoliv důkaz, který by mohli objevit, by byl pravděpodobně neprodleně odstraněn tvůrci.

Jinými slovy, pokud žijeme v pokročilé, masivní, vesmírné simulaci, nejspíše neexistuje způsob, jakým bychom tuto teorii mohli potvrdit. Nikdy bychom nepřišli na to, zda žijeme v simulaci, nebo zda vše co děláme je opravdu skutečné.

Ale kromě debatování o whisky, marihuany a vesmíru simulovaném pokročilými mimozemskými civilizacemi, se v rozhovoru Musk a Rogan zabývali i dalšími otázkami, jako je vytvoření tunelového systému s cílem omezit provoz ve velkých městech, neregulovanou a nekontrolovatelnou umělou inteligenci, stejně jako možnost, aby lidstvo v budoucnu prozkoumalo jiné světy. Musk také hovořil o Tesle a vyjádřil za nezbytné, omezit využívaní fosilních paliv s ohledem na negativní dopad na přírodu. Doslova tento tip paliv nazval „nehloupějším objevem lidstva“.

Sdílet: