NASA varuje: k Zemi se blíží obrovský asteroid o průměrné velikosti 4 kilometrů

5/5 - (1 vote)

Koncem dubna proletí v blízkosti Země asteroid o průměrné velikosti 4 kilometrů. Vědci z amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) již objekt pečlivě sledují. Ačkoliv by ke srážce nemělo dojít, nastínili odborníci, jaké následky by srážka měla. Není pochyb o tom, že by byly fatální.

Čtyřkilometrový asteroid proletí kolem Země 29. dubna. Poprvé byl detekován v roce 1998, kdy vědci prohlásili, že je dostatečně velký na to, aby jeho potencionální dopad vyhubil lidstvo. Z toho důvodu jej NASA zařadila na seznam „potencionálně nebezpečných objektů“.

Americký národní úřad pro letectví a vesmír také dodává, že k srážce nedojde. Ve skutečnosti bylo na zmíněný seznam zařazeno 23 objektů za poslední století. Jen jeden z nich by se skutečně tento rok mohl se Zemí srazit, nicméně jeho velikost dosahuje pouze dvou metrů, takže ho naše atmosféra zničí dřív, než dopadne.

Sám vědec James O´Donoghue na svém Twitteru uvádí, že asteroid sice proletí kolem Země ale v šestkrát větší vzdálenosti, než která nás odděluje od Měsíce.

Zdroj: lasexta

Sdílet: