Jak by vypadala nejděsivější zpráva, kterou by lidstvo mohlo dostat z vesmíru?

5/5 - (1 vote)

Nikdo přesně neví, jak by svět reagoval, kdybychom skutečně obdrželi zprávu od inteligentní mimozemské civilizace. Za předpokladu, že bychom dokázali takovou zprávu rozluštit, reakce by se jistě odvíjela od toho, co přesně by tato zpráva obsahovala. Jaký by tedy byla nejděsivější zpráva, kterou by lidstvo mohlo obdržet?

Většina z nás by jistě doufala v nějaký pokojný pozdrav nebo druh sdělení o tom, jak moc vyspělá civilizace oproti nám, nás kontaktovala. Jaký pocit by v nás ale vyvolal stručný vzkaz „přicházíme“?

Diskuze na toto téma se v poslední době rozjela na sociálních sítích a komentáře jsou skutečně zajímavé. Právě ono slovo „přicházíme“ se jednoznačně zařadilo mezi nejděsivější vzkazy, které bychom mohli obdržet.

Další děsivou možností by byl vzkaz s požadavkem kapitulace nebo dokonce zpráva naznačující, že jsme sledováni a že naše planeta byla infiltrována. Jeden z uživatelů Redditu poznamenal zajímavý postřeh a to, že by bylo více než děsivé, kdyby ona zpráva přišla v jednom z našich jazyků. Jednoznačně by to znamenalo, že nás mimozemšťané sledují už delší dobu.

Ne tak děsivou, ale rozhodně zajímavou zprávou by byla: „Jste poslední, buďte lepší než my.“

Jaká by byla podle vás ta nejděsivější zpráva, kterou bychom jako lidstvo mohli z vesmíru obdržet? To nám napište do komentářů.

Sdílet: