Avi Loeb: „Hledání vyhynulých mimozemských civilizací může zachránit lidstvo.“

Profesor Harvardovy univerzity Avi Loeb, si myslí, že by lidé měli především hledat známky jak mimozemského života, tak i jeho pozůstatků. A důvod je velmi jednoduchý.

Během nedávné prezentace na summitu „The Humans to Mars“ (Lidé na Mars) Loeb hovořil o tom, že objevení mrtvé mimozemské civilizace by mohlo sloužit jako varovný příběh pro lidstvo, který nám umožní pochopit co dělat, jestliže chceme přežít.

„Hlavní myšlenkou je, že se v rámci tohoto procesu můžeme něco naučit. Můžeme se naučit lepšímu vzájemnému chování, a ne iniciovat jadernou válku nebo jen sledovat naší skomírající planetu a ujišťovat se, že bude životaschopná po co nejdelší dobu.“ Prohlásil na summitu Loeb.

Profesor Loeb nazývá tento proces hledání mrtvých mimozemských civilizací jako „kosmickou archeologii“. Podle něj také existuje hned několik možností, jak ve vesmíru artefakty objevit. Údajně mohou mít tyto artefakty podobu vypálených planetárních povrchů, atmosfér obsahujících stopy dřívější jaderné války nebo zaniklého technologického vybavení.

Zdroj: Futurism.com

Sdílet:
Loading...