Zajímavosti

V Polsku se tento rok otevře největší aqua park v Evropě

3.8/5 - (15 votes)

Vodní aqua parky se těší stále větší oblíbenosti. Ať už jde o jejich využití v létě nebo v zimě, jsou plné odpočinku, ale i sportu chtivých lidí. Kousek od hlavního města Varšavy vzniká unikátní vodní Disneyland, který by měl být největší v celé střední a východní Evropě. Suntago Water World mají otevřít už tento rok.

Začátkem roku 2018 se na světlo veřejnosti dostala informace o budování největšího vodního parku, a to přímo u našich polských sousedů. Ve vesničce Wrecza tak dělníci pracovali na výstavbě hotelu a přístupových cest, montáže pokračují do dnešních dnů. Přesto, že od oficiálního ohlášení záměru uplynul už rok, práce na stavbě jsou ještě intenzivnější, letos se totiž vodní svět dočká svého otevření.

Místní tisk již hovořil s mluvčí celého projektu Beatou Keowickou, zatím ale není stanoveno konkrétní datum otevření. Podle jejich slov se vše odvíjí od data vydání všech potřebných povolení a od včasné spolupráce subdodavatelů. Co se týče nákladů, ty se v tuto chvíli blíží k astronomickým 4 miliardám.

Takto probíhala výstavba aqua parku

Výstavba největšího krytého vodního parku v Evropě, který se bude nacházet ve vesnici Wręcza poblíž Mszczonów, začala už v květnu 2017. V prvním roce výsledky nebyly na první pohled příliš vidět, protože se pracovalo v podzemí. Až v druhé polovině minulého roku začaly zdi růst i nad zemí.

Náhled interiéru

Podle dostupných informací byly doposud postaveny základy, příkopy a bazény. Stejně byla vybudována i tepelná studna jejíž hloubka dosahuje téměř dvou kilometrů. Ta zajistí vodu a teplo pro bazény a okolní budovy. V současnosti podle mluvčí probíhá výstavba v sekci Jamango Water Jungle. To je místo, kde se nachází většina z 32 tobogánů. Zároveň bude ve vodním parku tropická zahrada s rostlinami z Floridy či Kostariky.

Dělníci doposud vylili 37 tisíc krychlových metrů betonu, což je více než množství betonu použitého na výstavbu známého Paláce kultury a vědy ve Varšavě. Hmotnost použité oceli je přibližně 5 tisíc tun a rovná se polovině hmotnosti Eiffelovy věže v Paříži.

Kromě vodního parku Suntago Water World bude vybudována rozsáhlá infrastruktura ubytování včetně vesnice Suntago. Tento projekt bude zahrnovat dětské hřiště, prostor na grilování i centrální budovu s recepcí a mini obchodem. Stavba bude realizována na dvě etapy. Dokončení první fáze výstavby hotelového dua sestávajícího ze dvou samostatných budov, které se sdružují pod společným atriem, se očekává v druhé polovině roku 2021. Tyto dvě budovy budou situovány v blízkosti jezera, které budou mít hosté také k dispozici.

Sdílet: