Zajímavosti

První nekonečný, panoramatický bazén vznikne v Londýně na střeše 200 metrového mrakodrapu

Rate this post

K létu patří neodmyslitelně koupání v bazénu, pokud vás ale obyčejné bazény nudí, pak právě pro vás chce společnost Comapss Pools vybudovat nekonečný bazén. Nacházet se bude v Londýně ve výšce 200 metrů, kde kromě koupání samotného, budete mít i 360 stupňový výhled na celý Londýn.

Půjde o opravdu velkolepý projekt, který zatím ve světě nemá konkurenci. Bazén o objemu 600 tisíc litrů vody na střeše 200 metrů vysoké budovy s výhledem na všechny světové strany, bude unikátem a výzvou pro nejednoho plaveckého nadšence.

V noci se zase o oslnivou atmosféru postará velice promyšlené osvětlení hemžící se všemi barvami, které bazén promění v „jiskřivou pochodeň“.

Samotné provedení bazénu bude rovněž netradiční. Bude vyroben z litého akrylátu a všechny jeho stěny i dno budou průhledné. Díky tomu mohou návštěvníci mrakodrapu v nižším podlaží sledovat dění v bazénu nad nimi. I z tohoto důvodu byl projekt bazénu svěřen společnosti Compass Pools, jež se na podobné návrhy specializují.

Co je asi největší zajímavostí celého projektu, je samotný vstup do bazénu. Aby byl zachován koncept panoramatického výhledu, nemohou být k bazénu umístěny klasické schůdky. Zástupci společnosti Comapss Pools zatím prozradili, že vstup do bazénu bude velmi neobvyklý a budete si připadat, jako ve filmu Jamese Bonda. To zajistí kombinace točitého schodiště spolu s dvířky na dně bazénu. Při jejich návrhu se údajně designéři inspirovali ponorkou. Bližší informace nebo popis však drží zatím v tajnosti.

Jelikož bude bazén umístěn ve výšce 200 metrů, musí být také vybaven anenometrem, který bude měřit objem a rychlost proudění vzduchu. Dále bude nainstalován speciální počítačový systém, který bude udržovat vodu v bazénu, nikdo by přece nechtěl, aby se dostala do ulic Londýna. Zároveň bude regulovat teplotu vody. Samotná výstavba bude zahájena v roce 2020.

Zdroj: Insider.com

Sdílet: