Zajímavosti

Plánujete navštívit Řím? Pozor, město vydává nová pravidla pro turisty, za jejich nedodržení hrozí pokuta

Rate this post

Řím patří neodmyslitelně k nejoblíbenějším destinacím Itálie, bohužel chování turistů v tomto historií nabitém městě vyžaduje zakročení. Rada italského města se tedy rozhodla vydat nová pravidla toho, jak se mají návštěvníci Říma chovat, za jejich nedodržení hrozí vysoké pokuty.

Do italského Říma zavítá každoročně milióny turistů. Dalo by se říci, že slovo sezóna zde neexistuje. Řím je symbolem historie a romantiky. Každý, kdo jej navštíví se také musí podívat na slavnou fontánu di Trevi, Španělské schody nebo Koloseum. Jenže rada města není spokojená s chováním turistů v okolí nejen těchto zmíněných památek. Jak uvedl server The Telegraph, návštěvníci se nechovají slušně, a proto se rada rozhodla zakročit.

Za co vás čekají pokuty

Nově je tady v celém městě zakázáno dotýkat se ústy fontánky, během toho, co z ní pijete. Po celém Římě je jich kolem 2 800 kusů. Patří mezi symboliku města a lidé z ní mohou pít zadarmo, proto je nevhodné dotýkat se jich ústy. Pokud se tedy dotknete zobáčku, ze kterého voda vytéká jistě se dostanete do problémů. Jak ale docílí rada kontroly nad tímto problémem, zatím není jasné.

Dále platí zákaz vožení kufrů na kolečkách a kočárků po schodech, které jsou součástí jakékoliv historické památky. Především je řeč o Španělských schodech. Okolo památek je také zakázáno svačit a dělat nepořádek. Poslední novinka platí zejména pro muže, ti se nesmějí napříč městem procházet bez trička.

„Řím je a vždy bude srdečné město, ale to neznamená, že musíme tolerovat špatné chování a škody, které našemu městu lidé dělají,“ řekla starostka Říma Virginia Raggiová, pro magazín The Telegraph.

Zdroj: TheTelegraph.co.uk

Sdílet: