Destinace

Objevte méně známe Řecké ostrovy, které se letos stanou hitem!

Rate this post

Méně známé Řecké ostrovy přitahují každým rokem více a více pozornosti. Skryté drahokamy jako je Karpathos a Tilos sice nedominují nabídkám cestovních kanceláří jako například Santorini, nicméně nabízejí stejně hodnotné památky a přírodní krásy, které jsou méně přeplněné od čehož se odvíjí i ceny.

Co si budeme povídat Řecko nepochybně patří mezi nejoblíbenější prázdninové destinace. Na druhou stranu se stává obětí svého úspěchu. Ostrovy jako Mykonos a Santorini dosahují bodu „přesycení“. Denně zde projdou tisíce turistů, což je samozřejmě znát. Proto není na škodu tento rok vyměnit již okázalé řecké destinace za ty méně známe, které mají rozhodně co nabídnout.

Tuto skutečnost si ale uvědomuje asi více lidí, zvláště ti, kteří cestují tzv. na vlastní pěst a bez cestovek. Jak uvádí magazín Lonely Planet, mezi nejvyhledávanějšími řeckými ostrovy v období 2018-2019 byly právě ty méně známe.

Šlo například o ostrov Kythira s dokonalými plážemi, vodopády a architekturou, následoval Samos, který leží nedaleko tureckého pobřeží. Rodiny s dětmi pak často vyhledávají ostrovy Limnos, Kythnos a Halki, kde jsou patrné všechny znaky typické pro řeckou kulturu.

Podle magazínu Lonely Planet nabízí následující ostrovy vynikající místo k pobytu za většinou levnější sazby. Navíc se oprostíte od davů turistů i rušného života. Na těchto ostrovech si můžete užít nerušený relax, klid a pohodu.

Kythéra

Samos

Lémnos

Kythnos

Halki

https://www.instagram.com/p/BwM4bDclpl0/

Koufonisia

https://www.instagram.com/p/Bw9sXGvH1rY/

https://www.instagram.com/p/BxseuOVIfrC/

Milos

Meganisi

Tilos

Karpathos

https://www.instagram.com/p/BxAeX92lLid/
https://www.instagram.com/p/BwZ5gWoltGM/

Zdroj: lonelyplanet.com

Sdílet:
Booking.com

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie