Destinace

Milujete cyklistiku? Pak musíte navštívit nevšední cyklostezku v Belgii, která vede skrz rybník

Rate this post

Přírodní rezervace De Wijers v belgickém Limburgu skrývá nevšední cyklostezku, která jinde nemá obdoby. Betonová stezka dlouhá 212 metrů, která propojuje dvě hlavní cyklostrasy, je položena pod úrovní hladiny rybníku a dělí jej na dvě části. Když cyklostezkou projíždíte obklopuje vás z obou stran voda, kterou máte na úrovni očí.

Stezku ohraničují stěny, které ji chrání před zaplavením, podzemní tunely zase zajišťují volný průchod obojživelníkům a rybám žijících v rybníku. Otevřena byla poprvé v roce 2016 a od té doby se stala hitem nejen pro turisty ale i pro místní obyvatele, kteří ji pojmenovali „Cyklostezka přes vodu“.

Cílem projektu bylo podpořit cykloturistiku v Limburgu, který už tak představoval ráj pro cyklisty. Již před 25 lety byly v belgickém Limburgu vybudovány rozmanité sítě cyklostezek, které propojují hned několik tras. A právě cyklostezka přes vodu spojuje hned dvě další velké trasy, díky kterým lze projet celou rezervaci De Wijers.

Vytvořením kvalitních příležitostí pro cyklisty, jako je právě i cyklostezka přes vodu, vývojáři doufají v to, že osloví co nejvíce vášnivých cyklistů k návštěvě Limburgu, který je už teď hojně vyhledáván. Pokud jste i vy vášnivými cyklisty určitě se do Limburgu vydejte, rozhodně nebudete litovat.

Sdílet:
Booking.com

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie