Destinace

Chystáte se do Turecka? Vyzkoušejte proceduru hammam uklidní tělo a zažene negativní emoce

Rate this post

Dopřejte si jedinečný zážitek v péči o tělo i duši, který sahá daleko do arabské kultury. Proto jestli se chystáte do Turecka na dovolenou a nevyzkoušeli byste tradiční turecké lázně, byl by to velký hřích. Jakmile tuto metodu relaxu vyzkoušíte nebudete chtít jinou. Hammam si vás jednoduše podmaní hned na poprvé, tomu věřte. Nejen, že tato procedura má blahodárný účinek na vaše tělo, ale i na mysl a dokáže z vás odplavit negativní emoce.

Kořeny turecké procedury hammam sahají hluboko do muslimské kultury. Mahammed pokládal mytí a čištění celého těla za důležitou a nezbytnou součást života. Podle něj čistota napomáhala ke zplození zdravých dětí, proto nařídil očistnou proceduru hammam povinně každý pátek. Součástí procedury není jen očista ale i masáže, které prováděli mladí muži, ti zároveň pomáhali klientům s mytím a tělovým peelingem.

Samozřejmě bavíme se o arabské historii, proto klientela byla čistě mužská. Samotné slovo hammam v překladu znamená koupelna, či horký pramen. Dnes je dostupný široké veřejnosti, mužům i ženám, starým či mladým, ani vy byste si při návštěvě Turecka tuto službu neměli nechat ujít.

Jak probíhají procedury

Hammam představuje velkou místnost, která má ve svém středu velký horký mramor, na kterém se vyhříváte. Místnost je obyčejně hezky zdobená mozaikovými kachličkami a vše působí velice uklidňujícím dojmem. Po okrajích místnosti jsou místa k sezení a malá umyvadla, do kterých je pravidelně napouštěna voda sloužící ke svlažení. Celkově je v místnosti velmi horko, kolem 45 – 50 stupňů.

Jakmile jste dostatečně prohřátí, následuje peeling, který z vašeho těla odstraní odumřelou kůži. Poté následuje masáž celého těla kromě intimních partií a následně se opět jdete vyhřát na horký mramor. Po všech procedurách si můžete vypít tradiční turecký čaj nebo kávu. Po takto lehkém občerstvení následuje ještě olejová masáž, která je považována za nejpříjemnější část celé očisty. Celková doba trvání procedury Hammam je přibližně dvě hodiny.

Tradiční rituál turecké masáže je velmi intimní a uklidňující zážitek, z těla se navíc odplavují negativní emoce a pročisťuje se krevní oběh. Střídání teplého a studeného prostředí je skvělé pro zocelení imunitního systému. Vše, co máte k dispozici během hammamu je jen a jen pro vás, nemusíte se tedy bát nějakých infekcí, zvláště pak ženy.

Lázně tohoto typu najdete už téměř po celé Evropě, dokonce i v České republice. Nicméně zkusit si tradiční turecké lázně je nejlepší v zemi, která je jejich domove. Rozhodně nebudete litovat.

Sdílet:
Booking.com

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie