Destinace

Azorské ostrovy: Evropský ráj, který vám splní každé přání

Skrytý poklad Evropy, který si cestovatelé pomalu, ale jistě podmaňují. Místo, kde to vypadá jako v daleké exotice, je přitom za humny. Portugalské Azory jsou takovým menším rájem na Zemi.

Azory, portugalské souostroví v Atlantiku, nabízí cestovatelům vše, co si snad mohou přát. Nejen dobrodružné trasy a turistiku, ale také malebná místa, černé pláže a místa ideální na šnorchlování. Můžete zde provozovat i kanoistiku či plavat s delfíny, nebo můžete navštívit horké prameny i úžasnou místní kuchyni.

Ostrovy jsou plné kráterů a jezer, obklopuje je oceán a v neposkvrněné přírodě roste bujná vegetace. Sopečné ostrovy vznikly vulkanickou činností a díky různým přírodním jevům se propojily mosty či rozdělily mořem. Život je tu zkrátka tvořen díky ohni a sopkám. Ostrovy objevili v roce 1427, předtím tam nikdo nežil, takže jde o relativně zachovalý poklad Atlantiku. Mimochodem, Atlantik je prý modřejší než jen modrý, a i když je trochu chladnější než klasické moře, jednoznačně se vyplatí vychutnat si ho na vlastní kůži.

Naštěstí podnebí a počasí je příjemné, mírné a teplé, dokonalé jako ve vzdálené exotice, takže pokud nechcete ztrácet čas dlouhým cestováním, ale chcete zažít perfektní dovolenou, Azory mohou být jednou z vašich cílových destinací.

Místní zde připravují jídlo tradičně v zemi, pokud se na ostrovy vydáte, uvidíte show v přímém přenosu. Díky horkým pramenům ukrytým v zemi i síře mají lidé možnost “vařit” jen díky této přírodní síle, což je pro nás, Středoevropany, zcela neznámá situace.

Azorské ostrovy jsou skvělé pro dobrodruhy, kteří chtějí nejen pozorovat například velryby, ale i šnorchlovat a potápět se, přičemž můžete vidět i delfíny a celý zajímavý podmořský svět. Zároveň je to místo, kde si užijete kanoistiku, a jiné druhy aktivit, při kterých budete překonávat sami sebe. Pokud máte skutečně rádi adrenalin, vyzkoušejte si i off-road, a horskou cyklistiku. Pokud jste však konzervativnějším typem lidí, můžete si udělat například výlet na čajovníkové plantáže, nebo můžete navštívit jednu z mnoha výroben alkoholu.

Jednoznačně se však nenechte odradit a ochutnávejte místní kuchyni. Čerstvé ryby, sýry, prostě vše, co se vám namane, stojí to za to.

View this post on Instagram

#Azores #açores #saomiguel #setecidades

A post shared by Susana Caetano (@smcdccaetano) on

https://www.instagram.com/p/BtTv8ldBHCN/
Sdílet: