Víra v mimozemšťany může nahradit tradiční náboženství

5/5 - (1 vote)

Víra je velice citlivé téma. Každý jedinec i celá kultura věří v něco zcela jiného. Americká profesorka náboženství Diana Pasulka, která působí na univerzitě V Severní Karolině si povšimla nového trendu mezi Američany. Množství lidí, kteří věří v inteligentní mimozemský život se rovná těm, kteří věří v Boha. Podle profesorky nejde o náhodu.

Diana Pasulka vydala nedávno svou novou knihu „American Cosmic: Ufo, náboženství, technologie“, ve které obhajuje svůj názor. V knize se píše, že víra v UFO a mimozemšťany postupuje stejnou cestou, jako v historii planoucí nové formy náboženství. Lidé by dokonce mohli věřit, že právě cizinci budou našimi spasiteli z hůry.

V zajímavém rozhovoru pro server Vox, Pasulka popisuje, jak vnímá vztah lidí k mimozemšťanům, který se zrcadlí ve zrodu nového náboženství „něco mimo lidskou sféru komunikuje s člověkem, ten sdílí své zkušenosti a objevuje se tak nový náboženský příběh.“

Co se týče otázky, proč by lidé byli ochotnější přijmout toto nové „náboženství“ mimozemské víry lépe, než tomu bylo v minulosti, má Pasulka jasnou odpověď. Pokrok v průzkumu vesmíru hraje zásaditou roli, na druhé straně si myslí, že celou myšlenku podporuje rostoucí víra v to, že se naše planeta blíží záhubě.

„Mnoho lidí vidí katastrofu na obzoru a zároveň mají velký strach, že se nedokážeme sami zachránit. Takže kdo nás zachrání? Pro mnohé to budou tyto pokročilé bytosti, které k nám přijdou a řeknou nám, co můžeme dělat, nebo jak můžeme uniknout.“ Uvedla Pisulka v rozhovoru pro server Vox.

Zdroj: Futurism.com

Sdílet: