Kontaktování mimozemšťanů by mohlo ukončit život na Zemi, varuje fyzik

5/5 - (2 votes)

Není to poprvé, co odborníci z různých sfér hovoří o rizicích spojených s kontaktováním mimozemšťanů. Pravdou je, že stále nemáme ponětí o skutečné povaze mimozemských tvorů ani a díky maximálnímu úsilí Pentagonu jsou pro nás UFO a mimozemšťané jen jakýmsi fenoménem a teorií.

Fyzik a bývalý redaktor magazínu Nature, Mark Buchanan, v článku pro The Washington Post lidstvo v podstatě varuje. Podle něj by lidé měli být vděčni, že stále nemáme žádné důkazy o kontaktu s mimozemskými civilizacemi. Jak sám uvádí: „Pokusy o komunikaci s mimozemšťany, pokud existují, by pro nás mohly být extrémně nebezpečné.“

Při pohledu do budoucna musíme být podle Buchananovy analýzy opatrní. Pátraní po mimozemšťanech podle jeho slov dosáhlo fáze technologické vyspělosti a s tím spojeného rizika, že potřebuje přísnou regulaci na národní i mezinárodní úrovni. Jinými slovy jistě by neměla být osud lidstva ponechán v rukou hrstky radioastronomů.

Mark Buchanan, fyzik

Buchanan je také přesvědčen o tom, že jelikož je naše sluneční soustava relativně mladá, jiné civilizace mohou být miliony let před námi. A když se technologicky vyspělá společnost setká s méně vyspělou, historie ukázala už několikrát, co bude následovat.

Vzhledem k možným rizikům navázání prvního kontaktu by mohlo být „obezřetnější počkat“, napsal fyzik a tvrdil, že se musíme kolektivně rozhodnout, jak k této diskusi přistupovat a dospět k rozvoji rozumné regulace. „Rozhodně bychom neměli otálet, ať nedojdeme k bodu, kdy bude příliš pozdě.“ Varuje fyzik.

Sdílet: