Notebook vs. tablet – co je lepší?

Rate this post

Huawei Matepad Pro

Tablety, netbooky a notebooky jsou v posledních letech stále populárnější. Přenosná zařízení jsou trendy, protože se s nimi můžete kdekoli připojit k internetu a surfovat po webu, když jste doma nebo na cestách. Protože mnoho aplikací vyžaduje připojení k internetu, stále populárnější jsou také tablety a notebooky. Co si ale vybrat, když se musíte rozhodnout pro zařízení – tablet nebo notebook?

Abych se mohl rozhodnout pro jedno ze zařízení, vytvořil jsem v tomto článku malý kontrolní seznam. Na základě toho by měl být každý schopen na konci říci, které zařízení je vhodné pro jeho vlastní účel. Při procházení tohoto článku byste si měli vždy položit otázku: „Na co to zařízení potřebuji?“. Je snazší najít správné zařízení na základě vlastních potřeb.

1. Výkon – jak rychlý musí být?

Huawei Matepad Pro je rychlejší, ale výkonné notebooky neudrží svíčku. Už jen kvůli větší skříni mají notebooky více prostoru pro hardware s lepším procesorem, větší RAM a rychlejší grafickou kartou. V tabletu nejsou zabudované žádné ventilátory. Vestavěný hardware tedy nesmí produkovat tolik odpadního tepla a není tak výkonný jako notebook. Pokud tedy hledáte zařízení pro špičkové hry, pak by to měl být notebook. Ne všechny tablety skutečně umí multitasking. To dává notebookům rychlostní výhody.

Ale pozor: Nejde jen o benchmarkový výkon. Z pohotovostního režimu se bleskově probudí například tablety. Programy (aplikace) na ně lze také instalovat mnohem rychleji než na notebooky. Vstupy přes virtuální klávesnice obvykle trvají déle.

Pokud chcete tablet, podívejte se na huawei matepad pro cena; má skvělé vlastnosti.

2. Přenositelnost a výdrž – mobilní účel

Jak jsem popsal v předchozím odstavci, tablety mají méně výkonný hardware. Spolu s OS speciálně vytvořeným pro mobilní použití to umožňuje dlouhou výdrž baterie. Tablety často vydrží o několik hodin déle než notebooky. Tablety jsou navíc menší a lehčí, a proto se snáze přepravují. Pokud se jedná o zařízení, které se používá na cestách, je tedy vhodnější Huawei Matepad Pro. S ním můžete rychle upravovat dokumenty odkudkoli a kdykoli kontrolovat a odesílat e-maily.

3. Připojení a doplňky

Notebooky mají obvykle podstatně více připojení. Mají USB, HDMI, eSata Ethernet, mini display port, VGA a další připojení. Pokud jde o tablety, není jich mnoho: pokud vůbec, mají USB port nebo slot pro SD karty. Na druhou stranu notebooky mají často jednotky CD / DVD. Někdo také preferuje skutečnou klávesnici – taková na žádném tabletu není. Pokud chcete, aby vaše zařízení mělo mnoho možností externího připojení, je vhodnější notebook.

Závěrečné slovo

Co je lepší – tablet nebo notebook? Na tuto otázku neexistuje obecná odpověď. Spíše záleží na zamýšleném použití. Co chcete se zařízením dělat? Kolik chcete utrácet? Jak rychle to musí být? Volba pro nebo proti tabletu závisí na tom, jak chcete zařízení používat. Je třeba poznamenat další trend: existují zařízení 2 v 1. Spojují lehkost tabletu s všestranným využitím notebooku. Displej lze vyjmout a poté používat jako tablet. V této kategorii jsou obzvláště populární dvě zařízení.

Který je pro vás lepší? Notebook nebo tablet? Podělte se o své myšlenky v sekci komentářů a brzy odpovíme. Děkuji za přečtení.

Sdílet: