První banka otestuje nové debetní karty, které nepoužívají pin ale otisk prstu

Dnes máme hned několik možností, jak zaplatit za náš nákup. Můžeme platit pouhým klepnutím na telefonu, zadáním pinu na terminálu nebo jednoduše hotově. Brzy ale přibude ještě jedna metoda.

Nizozemská společnost pro digitální bezpečnost Gemalto pracuje na debetní kartě, která umožňuje bezpečné nákupy prostřednictvím vestavěného biometrického skeneru otisků prstů. Stačí podržet palec na vyznačeném místě, během toho, co je vaše karta načítána scannerem. Takovou platbu pak můžete provést na jakémkoliv terminálu s podporou bezkontaktní platby.

Tato platební metoda budoucnosti se právě chystá na první testování v reálném světě. Pilotní program vyzkouší britská banka Natwest, zúčastní se jej hned 200 zákazníků, kteří dostanou zcela nové karty, vybavené touto inovací.

Společnost Gemalto tvrdí, že není možné, aby vaše údaje o otiscích prsů opustily samotné uložiště karty, což je významný bezpečnostní prvek. Navíc si nebudete muset pamatovat žádná čísla, nikam si je nebudete muset psát. Složitost a jedinečnost otisku prstu činí tuto metodu v mnoha ohledech bezpečnější.

S touto vymožeností bychom se mohli zbavit i limitů pro bezkontaktní platby, které jsou dnes řešeny dodatečným zadáním pinu. Zda se tato metoda uchytí, je těžké v tuto chvíli posoudit. Snímač otisků prstů zabudovaný do samotné bankovní karty je však elegantním konceptem budoucnosti finanční technologie.

Zdroj: Futurism.com

Sdílet:
Loading...