Útok UFO na australskou rodinu v nížině Nullarbor nahání husí kůži

Případ setkání s UFO, který prožila rodina Knowlesových v roce 1988, není až tak typickým příběhem o UFO. Toto setkání se od ostatních bizarních incidentů odlišuje tím, že při daném okamžiku byli přítomni i svědci. Tato událost se odehrála v pět hodině ráno a rodina byla při pokusu uniknout létajícímu objektu nucena zrychlit až na 200 kilometrů za hodinu.

 20. ledna 1988 byla Faye Knowles a její tři synové Patrick (24), Sean (21) a Wayne (18) spolu se dvěma rodinnými psy na cestě z jižní Austrálie přes nížinu Nullarbor Plain do Melbourne. Nullarbor Plain pokrývá okolo 200 tisíc kilometrů čtverečních a je největším ložiskem vápence na světě. Tato rovinná oblast je známá vysokým výskytem pozorovaných UFO, a to přesto, že své hlášení oznámilo jen pár lidí. Po odhalení příběhu rodiny Knowlesových se samozřejmě začaly ozývat lidé i se svými vlastními zážitky.

Rodina viděla na obloze silné světla

Knowlesovi uviděli před sebou světlo v dálce. Střední syn, Sean, řídil auto s bratrem Patrickem na místě spolujezdce. Jejich máma i s nejmladším synem seděli vzadu. Rodina si všimla, že čím blíže se k světlu přiblížili, tím bylo jasnější. V jednu chvíli se Sean rozhodl, že zrychlí, aby mohli vidět, na co se vlastně dívají. Když se k objektu přiblížili, zjistili, že je světlo vejčitého tvaru.

Jak se Sean přibližoval, z objektu najednou vystřelilo zhruba metr široké světlo. Když se paprsek přemístil na cestu rovnou před jejich auto, rodina zpanikařila a Sean přešel do protisměru, čímž se vyhnul střetu s paprskem. Naproti však jelo jiné auto, které rovněž muselo přejet do protisměru. Podle rodiny se řidiči podařilo paprsku vyhnout, ale UFO ztratilo o Knowlesovy zájem a začalo pronásledovat druhé auto.

Rodina se otočila

Z obav o pasažéry v druhém autě, ale zejména z vlastní zvědavosti, se Sean na silnici otočil a začal UFO pronásledovat. Nabraly rychlost a začali se k autu a jeho pronásledovateli pomalu ale jistě přibližovat, když vtom je všechny pohltil špatný pocit. V tomto okamžiku rodina usoudila, že to nebyl až tak dobrý nápad, znovu se otočili a pokračovali ve své původní cestě. Rozhodli se, že zastaví při nejbližší telefonní budce a tento incident nahlásí.

Auto však najednou pokleslo, protože na jejich střeše přistálo něco velmi těžkého. Seanovi se jen sotva podařilo udržet auto na silnici. Jako by jejich strach nebyl dostatečně velký, auto se začalo z cesty zvedat do vzduchu. Faye, matka tří synů, otevřela okno a vystrčila ruku, jestli něco na střeše ucítí. K jejímu překvapení se její prsty dotkly něčeho, co popsala jako horké, houbovité a gumové.

Černý prach

Když stáhla ruku zpět do auta, byla pokryta černým a velmi jemným prachem. Najednou bylo tímto prachem pokryto celé auto, protože se dovnitř dostalo přes Patrickovo otevřené okno. Rodina tvrdila, že prach měl odporný zápach, který jim připomínal zápach rozkladu. V tom se do auta dostal i podivný vysoký pronikavý bzukot, který pobláznil jejich psy.

Rodina tvrdí, že je pohltil pocit dezorientace, a že se jejich křičící hlasy změnily na nízké tóny. Měli pocit, jako by se ocitli ve zpomaleném čase. Nejstarší ze synů, Patrick, řekl reportérům: “Cítil jsem se, jako by mi něco vycucávalo mozek …” Matka zase pocit popsala, jako by se jim něco snažilo dostat do hlavy. Všichni přiznali, že si v tom momentě mysleli, že zemřou.

Rodina následně ztratila pojem o čase a vzpamatovala se až poté, co se auto vrátilo na cestu. Při dopadu však praskla jedna z pneumatik, Seanovi se však podařilo auto stabilizovat a zabrzdil, jakmile to bylo možné. Auto následně odstavil na kraj cesty.

Rodina v panice vystoupila z auta a ve strachu ze záhadného létajícího objektu se ukryla v blízkých keřích. UFO však nebylo nikde vidět, ale rodina přesto zůstávala ve svém úkrytu dalších 15 minut. Následně vyšli zpět na cestu, ukvapeně vyměnili prasklou pneumatiku a sledujíc oblohu pokračovali v cestě do Melbourne.

Když dorazili do nejbližšího města, zastavili na čerpací stanici. Přesně tam potkali Grahama Henleyho, řidiče kamionu, který jim řekl, že také viděl na cestě podivné světlo. Se stejným zážitkem se do debaty připojil další motorista. Na povrch vyplulo několik dalších svědectví o intenzivním a zářivém světle na obloze.

Rodina si za svým zážitkem stojí, svět se přesto rozděloval na dva tábory. Jedni jejich zážitku věřili a druzí byli o něco skeptičtější. A co vy?

Sdílet:
Loading...