Jaké důkazy o UFO ze starověku známe?

4/5 - (5 votes)

Neidentifikovatelné létající objekty se nad hlavami lidí neobjevovaly jen v tomto a v minulém století. Lidé je pozorovali již ve starověku, o čemž existují velmi přesvědčivé důkazy. Někteří archeologové nebo jiní odborníci je však nevidí, nebo nechtějí vidět. Důvod je jasný, historie musí být důkladně zaškatulkována, kde se žádné odchylky nepřipouštějí. Jaké důkazy o UFO tedy ze starověku známe?

Vesmírní návštěvníci ve starověku

Možná se to pro mnohé bude zdát velmi neuvěřitelné, ale první setkání lidí s vesmírnými návštěvníky se údajně odehrálo již před více než 4000 lety, kdy se měl s nimi setkat egyptský faraon Džoser. Ten měl prý od těchto „bohů“ dostat příkaz ke stavbě pyramid. Právě Džoserova pyramida je první egyptská pyramida vůbec.

Další setkání s „bohy“ se odehrálo za vlády egyptského faraóna Thutmose III., který se s vesmírnými návštěvníky setkal i s celým doprovodem. Měl přitom pozorovat jejich přistání, a údajně s nimi i mluvit.

Bytost, která je nápadně podobná mimozemšťanům, proto můžeme najít i na egyptských kresbách mezi znázorněnými starověkými Egypťany. Podle tvaru hlavy a velikosti očí by mělo jít podle ufologů o takzvaného „šediváka“ (v ufologickém slangu to je humanoidní tvor s šedou kůží, velkou hlavou a velkýma černýma očima).

Nejen v Egyptě se dají najít důkazy o příchodu návštěvníků z vesmíru. Najdeme je také v Číně, před 4000 lety za vlády dynastie Sia. Číňané se údajně setkali s mimozemšťany, pro které měli pojmenování jednorucí. S jejich příchodem se v čínském písmu objevuje i znak – Ten, kdo přišel z nebe.

Později se navíc mezi čínskými kresbami objevují různé znázornění létajících strojů. Lidé ve starověku zaznamenávali do svých textů a kreseb jen to, co viděli a poznali. Jak však mohli poznat tvar létajícího talíře, když tehdy nikdo ani neslyšel o nějakých létajících strojích?

UFO nad starou Evropou

Zmínky o různých neznámých létajících objektech najdeme i v záznamech prvních evropských říší. Tak například v roce 278 před Kristem pozorují UFO obyvatelé římského Aminterna, v roce 175 před Kristem ho vidí zase obyvatelé města Lanuvia blízko Říma. No a v roce 100 před Kristem dokonce jeden neznámý létající objekt prolítne i nad samotným Římem, o čemž jsou písemné zmínky! Navíc na římských mincích z té doby je dokonce vyobrazen objekt, který se podle některých odborníků podobá družici.

Pro někoho jsou to možná chabé důkazy, a proto s dalšími přichází samotná církev. Církevní kronikáři zaznamenávali různé věci, a proto se v jedné z kronik našel další velmi zajímavý důkaz.

V roce 814 dochází u francouzského města Lyon k přistání neznámého létajícího stroje, z něhož vystoupili čtyři bytosti, které se vzrůstem podobaly lidem. Existuje o tom několik písemností, tehdejší lyonský arcibiskup totiž vyslýchal svědky, kteří zvláštní létající objekt viděli na vlastní oči.

UFO na církevních obrazech!

Pro skeptiky však ani církevní kronikáři nejsou velmi důvěryhodní. Co takhle se podívat na malíře z konce středověku, kteří na obrazech s náboženskou tématikou nakreslili něco, nad čím zůstává rozum stát i dnešním expertům.

V západním Kosovu, nedaleko města Peć stojí tajemný středověký klášter Visoki Dečani. Neznámý autor nádherných nástěnných maleb zde zachycuje biblický příběh Ježíše i jeho ukřižování. A právě freska ukřižování je pro laiky i odborníky velmi tajuplná. V rozích této fresky se totiž nad ukřižovaným Ježíšem vznášejí dva létající objekty s lidskou postavou uvnitř.

Pokud nejsou milovníci umění (nebo odborníci) velmi zaslepeni krásou fresky, uznají, že podivuhodné předměty jsou vlastně jakési kosmické lodě s aerodynamickým tvarem. Na co chtěl neznámý malíř tímto poukázat?

Jiná freska v italském kostele v Montalcine dokonce znázorňuje neobvyklý „náboženský“ předmět. Freska se jmenuje Svatá trojice, a jsou na ní zachyceni Bůh a Ježíš, jak se dívají z nebes na lidi. Mezi nimi se však nachází předmět, který připomíná ruskou družici Sputnik. Freska vznikla v roce 1600, ale malíř Bonaventura Salimbeni tehdy nemohl znát vzhled družice, tak co to vlastně na malbě znázornil?

Jiný italský malíř Domenico Ghirlandaio na svém obraze Madona a svatý Giovannini nakreslil nad ramenem madony létající objekt, obklopený jasnou září. Může to být další důkaz mimozemské návštěvy na naší planetě, který zůstal v povědomí lidí a malíř ho zachytil na své malbě?

Sdílet: