Sladký pelyněk a jeho přírodní extrakt jsou skutečným zabijákem rakoviny

Rate this post

Podle vědců dokáže pelyněk sladký zničit 98% rakovinových buněk za pouhých 16 hodin. Konkrétně jeho přírodní extrakt, jehož účinnost zvyšuje kyselina ALA. Studie ukázaly, že Artemisinin – přírodní výtažek z pelyňku, je nejen užitečný při léčbě malárie, ale je také silným zabijákem rakoviny.  

Pelyněk roční nebo také sladký pelyněk, je jednoletá rostlina pocházející z Asie. Dnes ji ale můžeme najít v různých částech světa. Rostlina má vysoké stonky, které časem mění barvu ze zelené na červenohnědou. Květy jsou žluté a příjemně voní.

Pelyněk získal celosvětovou slávu v bylinné medicíně již v dobách starověké čínské medicíny. Výtažek z rostliny byl podáván pacientům trpícím malárii, protože látka v ni obsažená – astemisinin reaguje na ionty železa, čímž stimuluje tvorbu volných radikálů a přispívá ke zničení prvoků parazitujících v krevních buňkách. Artemisinin je oficiálně doporučená léčba Světovou zdravotnickou organizací pro léčbu malárie.

Dnes je také známo, že pelyněk je bohatý na další účinné látky, jako jsou kumariny, flavony, flavonoidy a fenelové kyseliny, díky nimž můžete bojovat proti parazitním a houbovým chorobám, které napadají vlasy, kůži a nehty, a proti lymské borelióze.

Artemisinin versus rakovina

Na základě studií, které potvrdily účinnost pelyňku při zabíjení buněk u malárie, někteří vědci předpokládali, že artemisinin může být účinný také při léčbě rakoviny. Čínská medicína se také přiklání tomuto názoru. Podle jejich zjištění, že extrakt z pelyňku vynikající léčbou leukémie , protože přímo napadá a neutralizuje nemocné krvinky.

Vědci z Washingtonské univerzity použili při svém výzkumu kombinace artemisininu a železa ke zničení rakovinových buněk. Všimli si totiž, že tyto buňky potřebují k růstu velké množství železa. V průběhu výzkumu bylo prokázáno, že po zvýšení obsahu železa ve shromážděných buňkách a jejich ošetření extraktem z pelyňku reaguje se železem a uvolňuje volné radikály.

Když se jich nahromadí dost, rakovinová buňka zemře. Pouze 25% buněk přežilo po 8 hodinách od podání látky a téměř 98% zemřelo po 16 hodinách.

Tichá bomba

Vědci se domnívají, že sloučenina artemisinin-železo je doslova tichá bomba, která exploduje a zabíjí 12 000 rakovinových buněk pro jednu každou zdravou buňku. Také tvrdí, že způsob, jakým funguje, je účinný při ničení buněk téměř u každého typu rakoviny.

Také je zajímavé, že poměrně nedávno vědci ze Singapurské národní univerzity prokázali, že kombinace artemisininu a kyseliny ALA je v boji proti rakovinovým buňkám ještě účinnější než samotný artemisinin a má minimální účinek na zdravé buňky.

Jak používat?

Artemisinin lze užívat ve formě tobolek nebo z něj lze vyrábět tinktury nebo silné výtažky. V případě závažných onemocnění si můžete připravit silný nálev z 5 gramů sušené byliny a jednoho litru vroucí vody. Bylinky nechte alespoň 15 minut louhovat zakryté pokličkou nebo talířem. Takový nálev pak můžete pít každé 3 hodiny, nejlépe 30-40 dní, minimálně však 10.

Zdroj: W, AR, SD

Sdílet: