Proč bychom měli pít echinacea čaj denně

Echinacea je bylinka, která pochází z východní a střední části Severní Ameriky a byla používána původními Američany, aby pomohla vyléčit mnoho onemocnění. Echinacea čaj se používá jako tradiční bylinná léčba pro zmírnění onemocnění z problémů s imunitním systémem. Bylo zjištěno, že kořeny i nadzemní části rostliny obsahují látky, které stimulují náš imunitní systém a pomáhají bojovat s infekcemi.

7 důvodů proč pít Echinacea čaj denně

Léčí zánět
Studie prokázaly, že echinacea čaj má silné přírodní protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci řešit mnoho problémů. Studie publikovaná v roce 2009 ukázala, že konzumace echinacea čaje by mohla pomoci zmírnit četné typy zánětu.

Prevence nachlazení
Existují určité důkazy, že užívání Echinacea může snížit riziko výskytu nachlazení. Podle studie lidé, kteří užívali echinaceu, snížili riziko nachlazení až o 58%.

Respirační podmínky
Protizánětlivá schopnost echinacey se rozšiřuje na respirační trakt, takže u pacientů, kteří pravidelně trpí onemocněními, jako je bronchitida, může echinacea pomáhat při snižování podráždění a usazování hlenu v těchto úsecích, čímž vám pomůže léčit se rychleji.

Bojuje s infekcí
Konzumace echinacea čaje má silné účinky proti řadě infekcí. Pomáhá léčit infekce, od choroby dásní až po malárii a syfilis. Při použití topických studií se ukazuje, že je účinná proti opakovaným vaginálním kvasinkovým infekcím, zatímco je často předepsána pro infekci močových cest.

Posiluje imunitní systém
Konzumace čaje z Echinacea aktivuje obnovu buněk a pomáhá při tvorbě protilátek a interferonu, známého pro blokaci virových infekcí.

Zabraňuje rakovině
Echinacea byla spojena s prevencí boje proti rakoviny, protože stimuluje imunitní systém těla k odstranění rakovinných buněk.

Jednoduchý recept na Echinacea čaj

Složení:
hrst čerstvých listů  květu Echinacea
2 čajové lžičky strouhaného kořenu zázvoru
Med nebo citrón podle chuti

Echinaceu a zázvor zalijte horkou vodu a nechte odpočívat 15 minut, poté přeceďte do hrníčku a můžete popíjet.