Připravte si skvělý čaj pro klidné spaní

Bylinné čaje se vyrábějí nejen pro popíjení za účelem relaxace, ale jsou také nabité různými živinami a nízkými kaloriemi. Obvykle jsou voňavé a lákavé. Užíváním bylinných čajů se dočkáte mnoha příznivým účinkům, jsou vhodné prakticky k jakýmkoliv léčivým účelům. A co bylinné čaje umí znamenitě, je léčba poruchy spánku. 

Existuje mnoho přírodních léků na spánek, my pro vás máme velice efektivní bylinný čaj, který můžete popíjet před spaním, aby jste mohli klidně usnou a spát celou noc. Nápoj je kombinací dvou vysoce relaxačních bylin, které podporují odpočinek a klid v těle.

 

Budete potřebovat:

  • 1 lžička heřmánkových pupenů
  • 1 lžička levandulových pupenů
  • šálek vody
  • surový med, dle chuti

Pokud máte doma čajové sítko, naplňte jej pupeny, nicméně kdo ho doma nemá, nevadí. Čaj si jednoduše po vyluhování přecedíte. Jednoduše tedy uvaříme vodu, vložíme pupeny, 15 minut necháme luhovat a poté přidáme med. Čaj vypijte půl hodiny před tím, než půjdete spát. Usnete jako miminko, a spát budete klidně celou noc.

Levandule i heřmánek uklidňují mysl i celé tělo. Obrňují vaše tělo před stresem, načež heřmánek je výborný i na žaludeční potíže. Takže budete mít v noci klid.