Koření života: Skořice pomáhá zlepšit paměť, učení, odbourává úzkost a mnoho dalšího

Rate this post

Skořice je oblíbené aromatické koření používané během vaření i pečení. Jak ale ukázaly poslední studie, toto koření života umí víc než jen probudit vaše chuťové buňky. Její konzumace může zlepšit paměť a učení a také může snížit některé příznaky úzkosti.

Studie odhalily, že skořice má protizánětlivé, antioxidační a protirakovinné vlastnosti. Skořice také pomáhá posílit funkci imunitního systému. Toto jsou však výsledky starších studií a v současné době výzkumníci z Birjand University dokončili metaanalýzu všech předchozích prací a přišli s ohromnými závěry.

Především se zaměřili na přínos konzumace skořice a její spojitost s učením a pamětí. Ze 40 studií se většina z nich shodla na pozitivním účinku. Odborníci zjistili, že skořice a její složky včetně kyseliny skořicové, eugenolu a cinnamaldehydu měly pozitivní vliv na kognitivní funkce.

Dvě ze čtyřiceti klinických studií se zaměřily na konzumaci skořice u mladých dospělých a prediabetických dospělých ve věku do 60 let. Mladí dospělí byli instruováni, aby žvýkali skořicové žvýkačky, zatímco prediabetičtí dospělí konzumovali 2g bílého chleba prosyceného skořicí. Přičemž výsledky prokázaly, že u první skupiny bylo zaznamenáno zlepšení kognitivních a paměťových funkcí a snížení příznaků úzkosti. Prediabetičtí účastníci však měli téměř mizivou změnu.

Zdroj: ns

Sdílet: