Deprese je ve skutečnosti duchovní transformací

Rate this post

Stav deprese může způsobit, že se člověk cítí bezmocně, nechtěně, a dokonce si může připadat nemilován. Cítit v takovém stavu naději, že se vše zlepší, není vůbec jednoduché. Deprese ve spojení se spiritualitou však může být jedním ze způsobů, který může v procesu zotavení pomoci.

Dívat se na depresi jako na proces duchovní transformace, dá celému problému úplně jiný rozměr. V dnešní době mají lidé tendenci upínat se na konvenční psychoterapii, aniž by se zapřemýšleli nad spirituální cestou, jako formou léčení.

Přitom každý jedinec, kterého sužuje deprese si zaslouží osvětlené ocenění deprese, aby ji ve svém životě spravedlivě ocenili a posunulo je to od zoufalství k uzdravení. Existuje hned několik duchovních tradic, které hovoří o depresi jako o temné noci. Vidět depresi právě tímto způsobem, může váš celý přístup k ní změnit.

Protože se jedná o období hluboce znepokojivé, je vlastně běžně vnímáno jako „temnota“. Mystici tak nepovažují temnou noc (depresi) za negativum, ale za zkoušku víry a za příležitost k transformaci.

Temná noc má u každého z nás různou intenzitu. Může trvat týdny i měsíce. Někdy vám může zcela pohltit a jindy může být méně extrémní. Ať už je vaše zkušenost s Temnou nocí jakákoli, je neocenitelnou součástí vyhledat terapeuta nebo moudrého průvodce obeznámeného s božskou povahou této problematiky.

Jedině tak nebudete vydání na milost a nemilost nějakému dobře smýšlejícímu, ale duchovně bezradnému praktikovi, který vaši zkušenost patologizuje podle dogmatického lékařského modelu. Je důležité, aby v průběhu temné noci každý věděl, že jeho stav vede k probuzení.

Deprese neboli temná noc, se dokáže organicky vylíhnout v něco drasticky neočekávaného a dobrého, pokud máte náležitou podporu. Důrazné „nemůžu“, které ve vás řve, během takového stavu, se pak často vyvine v překvapivé způsoby nahlížení na sebe i ducha, i když všechno ve vás proti takové možnosti vzdoruje.

Jak už bylo řečeno, k této cestě, musíte vyhledat odpovídající pomoc. Během deprese se potřebujete dívat do očí, kterým důvěřujete. Musíte dostávat konzistentní a spolehlivé rady, abyste mohli jít vpřed. Nezapomínejte, že cesta k emocionální svobodě se někdy může vinout směry, které se mohou zdát úplně špatné. K objevení naší pravé podstaty totiž vede cesta dolů, nikoli nahoru.

I když je to těžké, zkuste si na tato slova během deprese vzpomenout a pohlížet na ni jako na Temnou noc, která se přežene v probuzení. Pusťte do svého stavu naději a zkuste se na něj podívat úplně jinýma očima.

Sdílet: