11 Důvodů, proč byste měli začít s jízdou na kole; Zpomaluje proces stárnutí a zvyšuje imunitu

4/5 - (1 vote)

Mnoho lidí ví, že sedavý životní styl může urychlit proces stárnutí. Ale možná mnozí si neuvědomují, že jízda na kole může zpomalit proces stárnutí a posílit imunitu a udržet starší dospělé zdravé a silné.

Nedávná studie o amatérských cyklistech ve věku 55 až 79 let zjistila, že zůstali zdravějšími a vitálnějšími, bez následků sedavého životního stylu. Neprokázali ztrátu svalové hmoty jakožto dospělí stejného věku, kteří na kole nejezdí. Muži vykazovali výrazná zlepšení a vitalitu dýchacího ústrojí. Ženy vykazovaly špičkový výkon při zachování svalové hmoty.

Zde jsou další skvělé důvody, proč je pro Vás cyklistika prospěšná.

 1. Dělá vám radost – Cyklistika spojuje příjemné s užitečným. Jste venku objevujete nová místa a zároveň děláte něco pro své tělo. Pokud jezdíte sami, můžete se zbavit stresu a takzvaně si vyčistit hlavu.
 2.  Výborná metoda, jak zhubnout – Cyklistika ve Vašem těle spálí mezi 400 až 1000 kalorií za hodinu, což z ní činí skvělou metodu, jak zatočit s přebytečnými kily.
 3.  Vytváří svaly – Ti s vyšší svalovou hmotou spálí více kalorií, i když se příliš nepohybují. Pomáhá také udržovat ploché bříško.
 4.  Snižuje riziko vzniku srdečních onemocnění a rakoviny –  Národní zdravotní služba doporučuje cyklistiku jako prevenci rizika vzniku srdečních chorob a rakoviny. Studie Univerzity v Glasgowu zahrnující více než 260 000 lidí za dobu pěti let ukázala, že pouhá jízda na kole do práce snižuje riziko vzniku onemocnění srdce nebo rakoviny o 50 procent.
 5. Umožňuje vám cvičení s minimem námahy – Cyklistika není tak namáhavá forma cvičení, takže ji zvládnou i začátečníci, kteří se už od svátků přemlouvají k hubnutí a aktivnějšímu životu. Tato forma je skvělý začátek
 6. Pomáhá životnímu prostředí – Cyklisté nepřispívají k znečištění ovzduší tak, jak to dělají soukromá vozidla, kamiony a autobusy.
 7. Zrychluje pohyb – Jízda na kole, byť jen do obchodu je pořád lepší než jít pěšky.
 8. Zlepšuje orientační smysl – Cyklisté mnohdy nemají GPS, která by je vedla, z jedné cesty na druhou. Musí na svůj směr přijít sami. To zlepšuje jejich navigační schopnosti a udržuje je mentálně způsobilé
 9. Podporuje zdravý spánek – Cyklistika je dobré cvičení, která vám umožní spát zdravěji.
 10. Posiluje výkon mozku – Studie z roku 2013 ukázala, že proud krve v mozku cyklistů vzrostl o 28 procent. Průtok krve také v ostatních oblastech vzrostl o 70 procent. Dokonce i poté, co cyklisté odpočívali, krevní tok, podle vědců zůstal na 40 procentech. Studie také ukázala, že lidé by měli jezdit na kole po dobu 45 až 60 minut čtyřikrát týdně.
 11. Rozšiřujete společenský okruh – Spojení s cyklistickou skupinou Vám pomůže nalézt nové přátele, kteří sdílejí vaše zájmy. Díky tomu se můžete více radovat ze života, zejména o víkendech.

Tak na co čekáte? Vzhůru na kola a pryč s přebytečnými kily snadno a hravě.

Sdílet: