Vrak lodi, který se ztratil před 139 lety, se objevil na pláži Massachusetts

4/5 - (2 votes)

Vrak lodi ztracený v oceánu od roku 1884 se znovu objevil na pláži v Nantucketu ve státě Massachusetts. Zbytky lodi zahlédl na pláži Miacomet místní obyvatel Jesse Ahern. Okamžitě kontaktoval odborníky, kteří přijeli jednotlivé fragmenty lodi zdokumentovat a zde jsou výsledky.

Po pečlivé prohlídce vraku a analýzy fragmentů dřevěných trámu konstatoval Dave Robinson, šéf Massachusettské rady pro podvodní archeologické zdroje, že se s největší pravděpodobností jedná o část známé lodi Warren Sawyer.

Loď Warren Sawyer cestovala mezi New Orleans a Bostonem, když ji 22. prosince 1884 odklonil silný vítr z kurzu. Na palubě lodi se převážela bavlna a kovový šrot. Náklad byl zničen bouří, ale posádka přežila a doplavala na břeh. Vrak byl objeven loni v prosinci a odborníci tak mohli vytvořit obraz podoby původní lodi. Současný objev však tyto představy poněkud změnil.

Dřevěné lodě, jako je Warren Sawyer jsou často odkryté po bouřkách, které odnášejí písek z pláže a odhalují zbytky lodi. Často se jedná o nejspodnější část lodi, která je většinou skvěle zachována, protože tato část se potopí do sedimentů poté, co loď ztroskotala nebo se dostala na pláž.

Fotografie v úvodu je čistě transparentní

Sdílet: