Svět Walta Disneyho je neoblíbenějším místem rozptýlení lidského popele

Kolem nejznámějšího zábavního parku „Světa Walta Disneyho“ kolují povídačky, že je nejoblíbenějším místem posledního odpočinku. Dnes ale noviny Wall Street Journal (WSJ) vydal článek, který tyto „povídačky“ potvrdil a je to mnohem horší!

V článku se uvádí, že nejde jen o pár ojedinělých případů. Personál parku se s těmito praktikami návštěvníku setkává minimálně jednou měsíčně. Pozůstalí jednoduše někde v parku rozptýlí popel svého blízkého, protože toto místo, pro ně mělo určitý význam. Zaměstnanci už dokonce vymysleli kód k označení těchto praktik.

Je samozřejmostí, že kód je stále pod pokličkou a zná ho pouze personál, ale jak se objevilo v článku WSJ, nazvěme jej „HEPA čistění“ a proč HEPA? Když zaměstnanci zpozorují hosta při činu vyhlásí kód a popel je z místa odstraněn pomocí vysavačů, využívajících ty nejlepší HEPA filtry. Pokud se nestane, že host rozptýlí popel do vody.

A jestli se to smí? No samozřejmě jde o ilegální záležitost, park je totiž soukromým pozemkem a od takového potřebujete povolení majitele. Každý, kdo byl při činu chycen, byl okamžitě vykázán z parku, přesto že jde o nezákonný čin, neexistují žádné zprávy o udání.

To však lidi nezastaví, a i nadále rozptylují popel svých příbuzných po celém parku. Speciálně u některých atrakcí jako „Strašidelný dům“ jsou tyto činy velmi běžné a populární. Lidé si ale neuvědomují, že i když obalamutí ochranku u vstupu, neznamená to, že si jich nikdo nevšimne. Personál na to přijde a popel skončí neuctivě v pytlících do vysavače.

Tyto činy byly odhaleny už před 11 lety, kdy pozůstalá Carin Reker uvedla pro WSJ: „Je to jen vtipná cesta, jak hezky vzpomínat a u toho se i zasmát …je tady…a tam …a taky trochu tam …chápete.“ No upřímně nechápeme. A doufáme, že rozptýlení lidského popele je záležitostí Disneyho parků, jen v amerických státech.

Zdroj: wsj.comgizmodo.com

Sdílet: