Odborníci se domnívají že na Zemi existují skryté vyspělé civilizace

4/5 - (1 vote)

Ve zvratu, který se zdá být typičtějším pro sci-fi román než vědeckou realitu, nová studie navrhuje „ultrapozemskou“ hypotézu k vysvětlení Unidentified Anomalous Phenomena (UAP), lépe známé jako UFO. Tyto jevy, které byly tradičně připisovány vyspělým technologiím lidského původu nebo zásahům mimozemských civilizací, jsou dnes pro svou záhadnou povahu pod drobnohledem mnohem extravagantnějších teorií.

Výzkumníci z Technologické univerzity v Montaně a Harvardského programu lidského rozvoje zahájili tento návrh, který dosud nebyl podpořen vzájemným hodnocením, což naznačuje, že pozorování by mohla být dílem inteligentních a technologicky vyspělých bytostí, známých jako „kryptoterestriální“. Tyto bytosti by byly ukryty na naší planetě, využívaly by podzemní stavby na Zemi a Měsíci jako tajné základny, nebo by dokonce chodily mezi námi v přestrojení za lidi.

Hypotéza, prezentovaná v článku, který bude brzy publikován v časopise Philosophy and Cosmology, navrhuje několik fascinujících teorií pro ty, kteří si dovolí popustit uzdu své fantazii.

Lidští kryptozemšťané

Jednou z možností je, že pozůstatek staré a vysoce vyspělé lidské civilizace nadále existuje ve skryté formě. Jak je uvedeno ve studii, Hal Puthoff, přední výzkumník v této oblasti, popisuje tyto možné entity jako „skryté pozemské kultury“, které s námi tajně koexistují a pozorují nás. Tato kategorie zahrnuje subhypotézy, jako je interdimenzionální hypotéza a hypotéza kryptoterestrických hominidů nebo teropodů.

Interdimenzionální hypotéza

Interdimenzionální hypotéza naznačuje, že UAP by mohly být bytosti z dimenzí, které koexistují s našimi vlastními, nebo dokonce cestující v čase navštěvující různá období historie Země. Tato teorie navrhuje, že by UAP mohli být našimi potomky studiem jejich evoluční minulosti.

Kryptozemští hominidi nebo teropodi

Na druhé straně hypotéza hominidů nebo teropodů, která je hlavním cílem této studie, předpokládá, že UAP by mohly být nelidské zpravodajské aktivity, možná potomci „inteligentních dinosaurů“, ukryté na Zemi v podzemních strukturách nebo v skrytých prostředích.

Dávní mimozemšťané a kouzelní kryptozemšťané

Nakonec se navrhuje, že tito skrytí obyvatelé Země mohli přiletět z jiné planety nebo časového období, nebo že tyto neznámé bytosti by mohly být „méně technologické než magické“ ve srovnání s „pozemskými anděly“ výzkumníky.

„Entity, které vypadají méně jako mimozemšťané a více jako pozemští andělé, které se vztahují ke světu obývanému lidmi způsoby, které (alespoň z naší současné perspektivy) jsou méně technologické než magické a které jsou v evropských jazycích známé pod názvy jako víly, elfové, nymfy,“ píše se ve studii.

Studie, i když chybí konkrétní důkazy, zmiňuje pozorování UFO v blízkosti sopek nebo pod oceánem, což by mohlo být přístupem k těmto podzemním základnám. Zahrnuta je zpráva z roku 1987 o neidentifikovaném podvodním objektu, který sledoval novozélandskou fregatu neuvěřitelnou rychlostí, čímž přidal váhu teorii podvodních základen.

Rostoucí zájem o UFO

Zájem o pozorování UFO v posledním desetiletí značně vzrostl. Dosáhlo to horečky, když David Grusch, bývalý zpravodajský důstojník letectva, svědčil před Kongresem, že USA po desetiletí obnovovaly mimozemská plavidla. Dokonce i NASA pozvala výzkumníky, aby tyto záhadné objekty studovali, i když zatím nebyly nalezeny žádné důkazy o mimozemském životě.

Kontroverzní harvardský astrofyzik Avi Loeb, i když se na této studii nepodílel, vyslovil podobné hypotézy, které naznačují, že Měsíc by mohl být základnou pro tyto entity. Podle Loeba mohly starověké civilizace žít na „planetách jako Mars nebo Země“ před miliardami let, aniž by si byly navzájem vědomy.

Odborníci prosazují, aby se jejich hypotéza nezavrhovala

Navzdory nedostatku solidních důkazů a skepsi, kterou to může vyvolat, autoři obhajují otevřenou mysl a epistemickou pokoru, když zvažují tyto „nepravděpodobné“ teorie, jak sami popisují. Zdůrazňují tedy, že je důležité nevylučovat žádnou možnost vzhledem k podivnosti UAP, argumentujíc, že ​​i to vysoce nepravděpodobné – sami výzkumníci ve své studii uvádějí možnost existence kryptozemšťanů na 10 % – je třeba vzít v úvahu, aby tomu bylo lépe porozumět.

V tomto smyslu tvrdí, že kombinace těchto výzkumů by mohla poskytnout cenné kousky do vznikající skládačky, která je pokusem lidstva lépe porozumět tomuto existenčně důležitému a dosud převážně ignorovanému fenoménu. 

„Může to být krajně nepravděpodobné, ale doufáme, že tento článek ukázal, že by to přesto mělo být vzato v úvahu při pokusu o pochopení empirického tajemství UAP,“ uzavírají vědci.

Zdroj: dw

Sdílet: