Novodobý ráj? V tomto městě žijí lidé bez politiky, náboženství, peněz a v naprostém míru

3.3/5 - (3 votes)

Taky Vám to zní jako pohádkové město a je to vůbec možné? Nebo je to spíše jen něco, co by jste zařadili do sci-fi filmů, odehrávajícího se ve vzdálené budoucnosti Země? Pravda je ale taková. že opravdu zde existuje město, kde lidé žijí bez peněz, náboženství a politiky, jinými slovy ráj na Zemi existuje!

Seznamte se s Auroville . Toto město bylo založeno v roce 1968 a je považováno za mezinárodní město UNESCO, kde žijí lidé z 50 různých zemí, národností a kultur. Podle webové stránky města “ Auroville chce být univerzálním městem, kde muži a ženy všech zemí mohou žít v míru a postupně harmonicky nad všemi vírami, politikou a národnostmi. Účelem Auroville je realizovat lidskou jednotu . 

Pro mnohé je to nepochopitelné, nebo snad nepředstavitelné, ale zde prostě není zavedený žádný politický systém, neexistují zde žádná náboženství a nejlepší na konec…žádné peníze. Teď si mnozí řeknou „jo??? a jak asi fungují???“ , no úplně stejně jako lidstvo za starších dob, prostřednictvím výměnného obchodu. Navíc jako by celá myšlenka města nebyla už tak fascinující, veškeré budovy a domy v Auroville jsou futuristické a postavené experimentální architekturou, která se neustále vyvíjí a mění.

Jak již bylo řečeno, budovy v Auroville jsou futuristické a byly vytvořeny tak, aby svým obyvatelům pomohly využívat optimalizovanou, obnovitelnou energii. Jejich cílem je čisté prostředí, což je také důvodem, proč je mnoho úsilí vynaloženo na opětovné použití a recyklaci. Díky těmto prioritám je Auroville samostatné ekologické město. Je to stále málo ? V tomto městě není nouze ani o dostatek jídla. Celé město je prosázeno nespočetným množstvím ovocných stromů a keřů. Nechybí ani farmy o celkové rozloze 160 hektarů.

Město bylo založeno Mirrou Afassou, známou jako „Matka Auroville“ .Podle paní Afassy: „Na Zemi by mělo existovat místo, které by si žádný národ nemohl přivlastnit; kde všechny lidské bytosti dobré vůle, které mají upřímnou touhu, mohou svobodně žít jako občané světa a poslouchat jedinou autoritu, sami sebe. „

zakladatelka Mirra Affas

„Místo míru, sladění a harmonie, kde se veškerý bojový instinkt v člověku používal výhradně k překonání příčiny jejich utrpení a k překonání jejich slabostí a nevědomosti a k ​​triumfu nad jejich omezeními a postižením. Místo, kde potřeby ducha a zájem o pokrok vyhrávají nad uspokojením přání a vášní, nebo usilováním o potěšení a hmotný požitek. “

Další informace naleznete na adrese : Auroville

Sdílet: