Na dně Tichého oceánu objevili záhadné zlaté vejce

5/5 - (2 votes)

Když tým vědců zkoumal dno Tichého oceánu, narazil na něco velmi neobvyklého, záhadný zlatý předmět, tvarem podobný vejci. Objev si připisuje tým z National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA), který mapoval podmořskou sopku 402 km od pobřeží Aljašky. Zhruba tři kilometry pod hladinou našli podivný objekt ve tvaru koule vytesaný do boku sopky.

Nejnovější a velmi zvláštní objev zmátl vědeckou sféru. Zejména tu, která mapuje dno Aljašského zálivu jako součást nejnovější expedice agentury Seascape Alaska 5. Každopádně narazit na strašidelné vejce na úpatí prastaré podvodní sopky je dost děsivé. A co je ještě zajímavější, koule měla otvor, který naznačuje, že se něco snažilo prorazit si cestu.

Během debat o povaze vejce, si vědci neodpustili vtipné poznámky s odkazem na klasiky jako je seriál Akta X. V úvahu brali možnost, že může jít o zbytky vajíčka nebo houby z mrtvého moře. Nakonec se vědci z NOAA rozhodli odebrat vzorek, aby mohli prozkoumat jeho DNA a potvrdit jeho zdánlivý původ.

Tým tedy využil robotické rameno svého vozidla pro odběr vzorku. Během odběru vzorku naštěstí nic z objektu nevyteklo. Také se projevila struktura objektu, který byla jemná, lehce rosolovitá a hedvábná. Vzorek byl odsát hadičkou a brzy podstoupí patřičné analýzy v laboratoři. Co je to za vejce, jakému zvířeti patří nebo jde snad o druh podmořské flóry? Na tuto odpověď si budeme muset ještě chvíli počkat. Už teď je ale jasné, že jde o něco nového a naprosto fascinujícího.

Sdílet: