Anomálie se v Atlantiku objevila už potřetí! Další „systémová chyba“ ?

3/5 - (4 votes)

Poprvé svedli anomálii na softwarovou chybu, podruhé zůstala anomálie bez vyjádření a nyní se objevila znovu. Aplikace Ventusky, vyvinutý českou společností InMeteo tak už potřetí během dvou měsíců podnítila fantazii konspiračních nadšenců. Jenže co když o žádnou konspiraci nejde?

O anomálii jsem vás poprvé informovali na začátku dubna. Měla vykazovat vlny větší než 25 metrů. Na sociálních sítích aplikace Ventusky se později objevila zpráva, že jde o chybu pocházející z modelových dat z Německého meteorologického institutu. Pod příspěvkem se doslova strhla lavina reakcí.

I přesto se našlo mnoho lidí, kteří tomuto vysvětlení nechtěli věřit. 14. dubna začlenilo InMeteo do Ventusky další model, aby chybu opravilo. Díky tomuto francouzského modelu MFWAW je možné sledovat předpověď vln na 10 dní dopředu ve všech národních meteorologických službách po celém světě. Nicméně „chyba“ se objevila znovu.

25. dubna se na mapě počasí objevila nová anomálie. Opět na stejném místě, i když tentokrát o něco menší a ve tvaru půlměsíce. Během následujících 24 hodin anomálie postupovala směrem na sever.

No a k poslednímu sledování anomálie došlo 6. května kdy se kolem 17. hodiny objevila opět v aplikaci Ventusky a stále se zvětšovala. Opět šlo o skvrnu velikosti Texasu. Mluvčí společnosti David Prantl se měl vyjádřit, že jde stále o systémovou chybu, který se opakuje. Její postup můžete sledovat pod tímto odkazem.

Je zajímavé, že tato chyba se začíná objevovat na mapě i dnes ve zcela jiném tvaru a podle aplikace se bude další dny rozrůstat a pulzovat. Proč není systémová „chyba“ stále stejná a neobjevuje se ve stejných tvarech na stejném místě? Naopak mění svůj vzhled a různě expanduje. Navíc se v aplikaci „chyba“ objevuje nahodile a ne pravidelně, jak bychom od také chyby mohli očekávat.

Co se ve skutečnosti děje v Atlantiku? Dozvíme se pravdu? Nebo je snad pravda natolik prostá, že jde skutečně jen o chybu? Nemáme jinou možnost, než ponechat konečný úsudek na vás.

Sdílet: