Andělé nebo mimozemšťané? Vědci tvrdí, že vatikánské archivy ukrývají informace o UFO

4/5 - (1 vote)

Skupina vědců a výzkumníků hledá přístup do vatikánských apoštolských archivů, aby odhalili informace o UFO a paranormálních jevech, věří, že mezi nekonečnými policemi mohou být stopy, které obsahují vše od ručně psaných papežských poznámek po prezidentské dopisy.

Desetiletí trvající úsilí nabralo na síle v roce 2023 po svědectví Kongresu od bývalého amerického zpravodajského úředníka Davida Grusche, který tvrdil, že Vatikán byl zapojen do mezinárodního utajení mimozemských tajemství. Grusch tvrdil, že papež Pius XII. „zpětně přesměroval “ informace do Spojených států o havarovaném UFO, které získal fašistický diktátor Benito Mussolini.

“ Nevím, kde (Grusch) vzal tuto informaci ,“ řekl 11. června Marco Grilli, tajemník starosty pro archivy, Catholic News Service .

Grilli řekl, že archivy obdržely e-maily s dotazem na pravdivost Gruschových tvrzení, ale porovnávaly je s žádostmi o přečtení osobních dopisů Piláta Pontského nebo Panny Marie. „Tomu se můžeme smát ,“ řekl.

Nicméně objevy, jako jsou ty, které jsou uvedeny v knize Diany Walsh Pasulka z roku 2019 „ American Cosmic “, věřícím UFO naznačují, že archivy obsahují více, než se na první pohled zdá.

Pasulka, profesor religionistiky na University of North Carolina ve Wilmingtonu, řekl, že archivy jsou plné zpráv o paranormálních událostech, jako jsou jeptišky, které byly svědky vstupu koulí do jejich cel, létající domy a další vzdušné jevy. Tvrdí, že tyto události lze lépe chápat jako události typu UFO než jako zázraky, jak je tradičně chápou katolíci.

Dne 30. května řekl Katolické zpravodajské službě (CNS): „Historický záznam je plný těchto typů událostí. Lidé ve Vatikánu ani nevědí, kde hledat; Je to v jejich sklepech.“

Vysvětluje: „Vatikánští archiváři šíleně spěchají s digitalizací toho, co mají; musí upřednostňovat to, co považují za nejdůležitější. Ve skutečnosti neupřednostňují koule, které trápily jeptišky v 19. století.“

Zájem o vatikánský majetek přesahuje oblast náboženských učenců. Vědci jako Garry Nolan, profesor medicíny na Stanfordské univerzitě, vidí vatikánské archivy jako potenciální poklad pro pochopení UFO.

Nolan řekl: „Vatikán je pravděpodobně nejstarší dosud existující knihovní systém paranormálních nebo nadpřirozených znalostí. [Archiv] má auru mystiky a pocit hluboké pravdy, že když to umíte číst, můžete tyto informace získat.“

Nolan věří, že pokud se na Zemi objeví pokročilý druh, znamená to, že lidé mohou přežít hrozby, jako je změna klimatu, energetická krize a válka. Nolan řekl o pozorování UFO: „Samotný fakt, že si myslíme, že něco vidíme, je pro mě naděje. Říká, že něco překročilo propast, překonalo rozhodovací bod, o kterém se domníváme, že jsme na pokraji teď.“

Nolan v roce 2023 spoluzaložil Sol Foundation , aby vedla vědecký výzkum UFO a zahájila dialog s náboženskými institucemi, jako je Vatikán, o duchovních důsledcích objevu mimozemského života.

Nadace je přesvědčena, že alespoň některá UFO jsou pravá vozidla jiného než lidského původu. V důsledku toho bylo jedním z jeho hlavních cílů zahájit mezináboženský dialog za účelem posouzení potenciálního dopadu na světová náboženství.

Zájem nekatolických badatelů o odhalování paranormálních tajemství ve Vatikánu trvá již desítky let a má kořeny v kulturně vlivném ústupovém centru v Kalifornii.

Otec Francis Tiso, odborník na mezináboženský dialog, řekl, že před více než 20 lety diskutoval se zakladatelem institutu Esalen o plánu provést paranormální výzkum ve vatikánských archivech.

Esalen je ústraní centrum v Kalifornii známé pro svůj progresivní a kontrakulturní vliv, zejména během 60. a 70. let 20. století. Středisko nadále hraje významnou kulturní roli ve Spojených státech a přitahuje technology, duchovní vůdce a inovátory ze Silicon Valley, aby prozkoumali nové myšlenky v oblasti psychologie, spirituality a osobního růstu.

Otec Tiso řekl, že Michael Murphy, spoluzakladatel Esalen, mu řekl, že by měl někdo jít do vatikánských archivů, „provést výzkum, podívat se na dokumentaci a pokusit se ji klasifikovat způsobem, který by byl přístupný vědecké komunitě “.

Přestože pracovníci vatikánských archivů uznávají, že jejich rozsáhlé police obsahují záznamy o zázracích, popírají, že by jakákoli z jejich sbírek patřila mimozemšťanům.

Sdílet: