Poznejte to nejlepší z přírodních krás Anglie a Skotska díky nové cyklostezce, která spojuje obě země

Anglie se pyšní novou a velmi unikátní cyklostezkou. Greath North Trail, v překladu Velká severní stezka, je dlouhá téměř 1300 kilometrů a spojuje národní park Peak Discrit u Manchesteru s nejsevernější pevninskou částí Skotska. Cyklostezka je unikátní především proto, že z 98 % vede skrze nádherné přírodní scenérie, daleko od rušných silnic.

Snad každý cyklista dává přednost cyklostezkám vedoucím mimo rušný provoz. Není nic hezčího než se během jízdy na kole kochat nádhernými přírodními scenériemi. Nově otevřená Great North Trail vedoucí z Anglie do Skotska tyto požadavky splňuje na jedničku. Pouhých 25km vede podél rušnějších cest, zbytek trasy vede nádhernou krajinou, lesními cestičkami a menšími terény.

Trasa vede přes anglické národní parky Peak District a Yorkshire Dales a skrz Kielderský les. Skotská část stezky vede kolem jezera Loch Lomodn, skrz národní park Trossachs a kolem legendárního jezera Loch Ness. Po příjezdu do Skotska se pak cyklisté mohou rozhodnout, zda svou cestu zakončí na mysu Wrath, což je nejsevernější část pevniny Velké Británie, nebo ve vesnici John o´Groats na severovýchodním cípu.

Na mapě můžete vidět, kde všude se dá po stezce dojet.

Trasa byla vytvořena díky dobrovolníkům z organizace Cycling Uk, kteří zmapovali terénní cestu z Glasgow až mysu Wrath. Jak uvedl jeden z členů organizace Duncan Dollimore, pro BBC: „Jsme si vědomi toho, že poptávka po větším zpřístupnění krajiny cyklistům stále roste. Důvodem je fakt, že na terénní stezky mohou bezpečně vyrazit i rodiny s dětmi.“

Podívejte se na následující video, které je pouze menší ochutnávkou toho, co může cyklostezka z Anglie do Skotska nabídnout.

Zdroj: weforum.org

Sdílet:
Loading...