Figurka Nampa je záhadný a nemožný artefakt, starý dva miliony let

5/5 - (3 votes)

Drobný a velmi dobře propracovaný artefakt zobrazující lidskou postavu, představuje dosud nevyřešenou záhadu. Předmět o velikosti sotva desetníku byl objeven v roce 1889, když dělníci vrtali studnu poblíž Nampy v jihozápadním Idahu. Neuvěřitelně propracovaná figurka je ve vědecké sféře dodnes nevyřešenou hádankou.

Podle záznamů z výkopu studny, kopali dělníci díru hlubokou přibližně 90 metrů, když parní čerpadlo začalo vytvářet hliněné koule hustě potažené oxidem železa. Jedná z hliněných koulí však dopadla na zem s podivnými zvukovým doprovodem. Dělníci si toho všimli a čistě ze zvědavosti vzali hlínu do rukou a ta jim za odměnu odhalila nádhernou malou figurku člověka.

Figurka byla jen pár centimetrů velká ale byla propracována s pozoruhodnou dokonalostí a na první pohled bylo zřejmé, že má jít o lidskou figurku. Konkrétně to byla ženská postava s velmi reálnými rysy. Podoba figurky však nebyla jediným překvapením, které na odborníky čekalo.

Předmět se dostal také do rukou mnoha profesorů. Jedním z nich byl F.W: Putman z Harvardské univerzity, který pomocí mikroskopu zjistil, že křemenná zrna pod pravou paží panenky byla stmelena molekulami železa. Tento fakt, svědčí o vysokém stáří artefaktu. Tímto bylo prokázáno, že nešlo o hračku vyrobenou v nedávné době.

Panenka byla také zbarvena oxidy železa, které jsou charakteristické pro ložiska v hloubce 91 metrů. Vrstvy v této hloubce jsou staré přibližně 2 miliony let. Kdo ale mohl takovou figurku vytvořit, když ne Homo Sapiens?

Jak uvádí Michael Cremo ve své knize „Skrytá historie lidské rasy“, není oficiálně známo, že by kromě Homo Sapiens vyráběl jiný hominid umělecká díla, jako je figurka Nampa. Tento objev tak naznačuje, že lidé moderního typu žili v Americe ve věku Plio-pleistocén, který se datuje do dob před 2 miliony let.“

Nejstarší sochy lidských postav s podobnou úrovní umění, které jsou historiky oficiálně přijímány, sahají do pozdního paleolitu. Tedy do dob před 20 až 30 tisíci lety. Na druhou stranu podle sanskrtských spisů v Indii jsou lidé na Zemi přítomni od počátku jejího fungování. V indických chrámech jsou postavy bohů a bohyní, které jsou podle tradičních zdrojů staré jako figurka Nampa.

Ačkoliv bylo několikrát prokázáno, že figurka je autentická, a starší než lidstvo samo, oficiální historie ji nikdy jako oficiálně nepřijala. Jde tak jen o další „kontroverzní“ část historie. Podle mnohých ale figurka Nampa silně zpochybňuje evoluční scénář.

Zdroj: ao

Sdílet: