Izraelští vědci slibují: “Do roka budeme umět úplně vyléčit rakovinu!”

Izraelská farmaceutická společnost přináší skvělé zprávy.  Do jednoho roku budou mít vůbec jako první „úplný lék“ na rakovinu. Informoval o tom deník The Jerusalem Post.

Jak uvedl Dan Aridora z biofarmaceutické společnosti Accelerated Evolution Biotechnologies (AEBi): „Léčba bude trvat několik týdnů a nebude mít žádné nebo jen minimální vedlejší účinky, navíc za mnohem nižší náklady než většina jiných léků na trhu. Naše řešení bude obecné i osobní zároveň.“

Podle deníku The Jerusalem Post se léky na rakovinu jmenují MuTaTo (z anglického multi-target toxin, tedy toxin zaměřený na více cílů). Medikamenty napadnou rakovinotvorné buňky několika peptidy, což jsou sloučeniny obsahující řetězce aminokyselin, a právě tento útok je klíčovým pro účinnost léčby.

Je zřejmé, že druh léčby, kterou společnost AEBi navrhuje, bude mimořádná, koneckonců rakovina je druhou nejčastější příčinou úmrtí na celém světě. Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC) ve svých průzkumech uvádí, že rakovina během života postihne každého pátého muže a každou šestou ženu. Zároveň na tuto nemoc zemře každý osmý muž a každá jedenáctá žena. Celkově je každé šesté úmrtí způsobeno nějakou formou zhoubného nádoru.

Zdroj: TheJerusalemPost.com