Zakázaná historie: existovala v Gíze čtvrtá pyramida?

3.7/5 - (3 votes)

Podle kapitána a průzkumníka dánského námořnictva existuje v Gíze čtvrtá pyramida, ale tato byla černá.

Během 18. století si Frederic Norden dělal rozsáhlé poznámky a kresby z pozorování všeho kolem sebe, včetně lidí, faraonských památek, architektury, instalací, map atd., které byly všechny publikovány v posmrtném Voyage d’Egypte et od Nubie.

Celý svět zůstává fascinován kulturou starých Egypťanů, jejich rozsáhlou historií a neuvěřitelnými architektonickými úspěchy dosaženými před tisíci lety. Kdykoliv se mluví o Egyptě, ve většině případů se hovoří především o pyramidách v Gíze a na tajemství těchto fascinujících starověkých staveb.

I když dnes víme, že na plošině v  Gíze jsou tři pyramidy , pravdou je, že podle starověkých textů v Gíze byla ještě čtvrtá pyramida, která se však od ostatních lišila. Tato záhadná pyramida byla vyrobena „…z kamene černějšího než obyčejná žula, který byl velmi těžko zpracovatelný…“

Během 18. století Frederic Norden, dánský námořní kapitán a průzkumník, zaznamenal rozsáhlé poznámky a nákresy všeho kolem sebe, včetně lidí, faraonských památek, architektury, instalací, map a mnoho dalšího. Tyto poznámky pak byly publikovány v knize Voyage d’Egypte et de Nubie .

V této fascinující starověké knize popisuje dánský badatel čtvrtou pyramidu v Gíze a ukazuje ji na mapě. Na stránce 120 své knihy Voyage d’Egypte et de Nubie (Cesty Egyptem a Núbií) Norden popisuje záhadnou pyramidu:

„Hlavní pyramidy se nacházejí na východě, jihovýchodě Gízy… Jsou čtyři; které přitahují největší pozornost zvědavců. Dvě nejsevernější pyramidy jsou největší a jsou vysoké pět set stop. Další dvě jsou mnohem menší a jedna z nich je unikátní.“

„Nevypadá jako ostatní a přesto se jim podobá. Její dominantní vlastnost si zaslouží pozornost. Její vrchol je zakončen jediným velkým kamenem, který podle všeho slouží jako podstavec. Je vyroben ze žlutého kamene. Nachází se také mimo linii ostatních, dále na západ.“

Tento starý obrázek ukazuje čtvrtou pyramidu:

Výzkumníci a egyptologové však mají tendenci odmítat myšlenku, že v Gíze existuje čtvrtá černá pyramida, což naznačuje, že jedna z pyramid, takzvaná „stalitová“ pyramida v Menakure, mohla být zaměněna za pyramidu čtvrtou. To je však v rozporu, protože Norden přesně popisuje pyramidu jako vyrobenou z kamene černějšího a tvrdšího než žula.

„Stalitové“ pyramidy jsou však vyrobeny z pískovce. Zajímavé je, že Nordenův popis a ilustrace jsou vynikající kvality, přičemž čtvrtá černá pyramida je umístěna v určité vzdálenosti od tří pyramid v Gíze.

Norden ve své knize také popisuje a naznačuje existenci sedmi (možná i osmi) menších pyramid na plošině v Gíze. 

Knihu Voyage d’Egypte et de Nubie seženete na tomto ODKAZU.

Sdílet: