Vimanika Šastra: starověká kniha s pokyny pro stavbu meziplanetárních lodí

3.2/5 - (4 votes)

K nejvýznamnějším indickým literárním dílům patří bezpochyby Vimanika Šastra. Jde o jediný dochovaný svazek dnes již ztracené prastaré a velmi rozsáhlé encyklopedie Yantrasarvasa, která popisuje nadčasové stroje dávných civilizací Země.

Staroindický text v sanskritu sepsal podle legendy vědec a kněz Maharshi Bharaswaaja na základě jemu dostupných a velmi starých manuskriptů, které hovořily o technologiích lidstva, které obývalo Zemi v období před 250 000 až 5000 lety před Kristem.

Není známo, kdy byla napsána celá encyklopedie Yantrasarvasa, ale její první verze byla pravděpodobně sepsána ve starém jazyce shaastra, ve kterém se zapisovaly první záznamy védských textů. V technickém literárním díle Vimanika Šastra se lidé poprvé seznámili s technickou a technologickou vyspělostí pradávných národů, které by podle současných historiků a archeologů v období před 250 000 lety ještě neměly vůbec existovat.

Starověký rukopis byl rozdělen do 8 podmanivých kapitol, které poskytovaly následující informace:

  • Tajemství stavby letadel, které se nerozbijí, nepoškodí, nevzplanou a nedají se zničit.
  • Tajemství výroby stacionárních letadel.
  • Tajemství výroby neviditelných letadel.
  • Tajemství odposlechu konverzací a dalších zvuků z nepřátelských letadel.
  • Tajemství pořizování fotografií interiérů nepřátelských letadel.
  • Tajemství určování směru přiblížení nepřátelských letadel.
  • Tajemství, jak přimět lidi v nepřátelských letadlech ztratit vědomí.
  • Tajemství ničení nepřátelských letadel.

Vimanika Šastra je skutečná kniha, která svými technickými údaji převyšuje jakékoli jiná starověká i novodobá díla. Doslova jde o technickou příručku pro piloty, kteří létali na velmi starých létajících strojích zkonstruovaných před tisíciletími!

Toto neobyčejné dílo dnešní věda zcela ignoruje, přestože už bylo ze sanskrtu přeloženo i do angličtiny. Pro lidstvo má nedocenitelnou hodnotu, protože v něm obyčejní lidé, ale i odborníci najdou přesné vědeckotechnické údaje, kterými disponovali dávné vyspělé civilizace.

Dokdy si současná moderní věda a její představitelé budou myslet, že nic vyspělejšího, než máme dnes, se na naší planetě Zemi ještě nevyskytovalo? Mají vůbec zkostnatělí a skeptičtí vědci zájem o detailnější prozkoumání tohoto starověkého díla, aby potvrdili nebo vyvrátili pozoruhodné znalosti našich předchůdců před tisíciletími?

Indickou knihu Vimanika Šastra si můžete přečíst zde.

Sdílet: