Skutečně strašidelný zábavní park, straší v něm duchové indiánů?

Rate this post

Když začali bílí osadníci z Evropy vstupovat na dnešní území Spojených států a bez jakýchkoliv zábran si přivlastňovali i posvátnou půdu, která do té doby patřila původním obyvatelům Ameriky, netušili, že na některých indiánských místech se to může obrátit proti nim.

Právě toto se stalo i prvním osadníkům v dnešní Západní Virginii. Postavit si totiž usedlost na indiánském pohřebišti, na kterém později vznikl i zábavní park, se nevyplatilo.

Posvátné místo Indiánů

K jezeru Shawnee, které se rozprostírá v Západní Virginii, přišli v roce 1775 první bílí osadníci. Byli jimi Mitchell Clay se svou ženou Phoebe Belcher a jejich tři děti – Ezekiel, Tabitha a Bartley. Rodina si svou usedlost začala budovat přímo na posvátné půdě indiánského kmene, kde byli pohřbeni jejich předkové.

Indiáni s tím nesouhlasili, a Clayovým rozmlouvali znesvěcení jejich půdy, a žádali je, aby si dům postavili na jiném místě. Clay s tím však nesouhlasil a prosby ignoroval. Své rodině tak podepsal ortel smrti. V srpnu roku 1783 vzali Indiáni spravedlnost do svých rukou, a když odešel Mitchell Clay na lov, zaútočili na pozemek jeho rodiny.

Nejmladšího člena rodiny Bartleye oskalpovali a potom zabili, dceru Tabithu ubodali a nejstaršího syna Ezechiela odvlekli a později rituálně upálili. Když se otec rodiny vrátil z lovu a našel své děti mrtvé, s dalšími osadníky se vydal rodinu pomstít a během krvavé odplaty zabily několik indiánů. Mitchell Clay pak z usedlosti navždy odešel. Na posvátné místo Indiánů se až do roku 1926 nikdo neodvážil vejít.

Nebezpečný zábavní park

V roce 1926 odkoupil pozemek, na kterém ještě stála rozpadlá usedlost, podnikatel Conley T. Snidow, který se zde rozhodl vybudovat zábavní park, protože se do této oblasti hrnuly zástupy horníků i s rodinami. Od záměru vybudování zábavního parku ho neodradily ani nálezy kosterních pozůstatků Indiánů, které byly při stavbě vykopány. Archeologové, kteří byli na místo přivoláni, našli až 3000 pohřbených Indiánů.

Zábavní park až do roku 1950 celkem dobře prosperoval, ale vše se obrátilo po prvním nešťastném úmrtí. Holčičku hrající si u dětského kolotoče, přejelo couvající nákladní auto. Připsalo se to nešťastné náhodě, ale zanedlouho se zde odehrála další tragédie, když jeden muž bez jakékoliv příčiny sám vyskočil z ruského kola v momentě, kdy byl nejvýš.

Do roku 1966 si zábavní park připsal další čtyři oběti. Tím posledním byl jedenáctiletý chlapec, který se utopil ve zdejším malém jezírku. Po tomto incidentu byl celý park uzavřen.

Teprve v roce 1985 se ho pokusil obnovit Gaylord White, nebyl úspěšný, protože lidé znali historii prvního zábavního parku a odmítli jej navštěvovat. Od uzavření prvního parku až do jeho obnovení v roce 1985 si totiž zdejší lidé mezi sebou povídali o tomto místě děsivé historky.

Měli se zde zjevovat různé přízraky, byly zde slyšet tajemné hlasy a celé místo na lidi, kteří se tu zdržovali, působilo velmi skličujícím dojmem. Když do nově otevřeného parku nechtěli lidé chodit, Gaylord White byl nucen ho uzavřít. V médiích se začalo psát o tom, že v zábavním parku skutečně straší a od té doby ho začali navštěvovat lovci duchů.

Lovci duchů, kteří park dlouhá léta park navštěvovali, potvrdili, že v parku se skutečně dějí nevysvětlitelné jevy a setkat se tu s přízrakem není nic neobvyklého. Kromě duchů Indiánů zde byly zaznamenány i přízraky lidí, kteří zemřeli v zábavním parku.

Zábavní park u jezera Shawnee blízko města Mercer County je nejen podle lovců duchů, ale i podle místních obyvatel velmi strašidelným místem, kde je doslova cítit nevysvětlitelná úzkost. Chrání si stále toto posvátné místo duše Indiánů nebo všechny úmrtí, které se zde staly byly jen dílem náhody?

Zdroj: The-line-up.com

Sdílet: