Profesor Brian Cox má pro všechny zastánce teorie ploché Země jednoduchou odpověď

3/5 - (1 vote)

Brian Edward Cox je britským částicovým fyzikem, výzkumným pracovníkem Královské společnosti v Londýně a profesorem na univerzitě v Manchesteru. Není tomu tak dávno, co vyslal důrazný vzkaz všem, kdo by si snad myslel, že je Země plochá.

Navzdory množství vědeckých důkazů a skutečných fotografií naší planety pořízených z vesmíru, které ukazují, že je sférická, existují lidé, kteří si zřejmě myslí, že svět je plochý disk.

Lidé s tímto přesvědčením mají velmi zvláštní představy o tom, co vlastně tvoří náš svět a mají své argumenty, které jejich představu udržují živou. Mezi ně se řadí i bývalý boxer Carl Froch, který prohlásil, že věří, že „Země je stoprocentně plochá“ a prohlásil, že obrázky ukazující zakřivení Země jsou „jako karikatury“.

Brina Cox ničí teorie ploché Země

Nezdá se však, že by nejdostupnější vědec v britské televizi s jeho postojem sympatizoval, protože profesor Brian Cox již odmítl myšlenku, že Země je placatá.

Před několika lety, když odpovídal na otázky publika o vědeckých otázkách, se ho někdo zeptal na teorii ploché Země. Není pochyb o tom, že Coxovi se tento nápad příliš nelíbil a vyvrátil tuto teorii po celém světě.

Cox tehdy řekl: „Neexistuje absolutně žádný důvod myslet si, že svět je plochý. Nikdo v historii lidstva, pokud vím, si nemyslel, že je svět plochý. Řekové měřili poloměr Země. Nedokážu si představit důvod, proč by si někdo myslel, že svět je plochý.“

Samozřejmě to nebyl jediný argument. Cox dále uvedl: „Už jen prostý fakt, že jsme Zemi několikrát vyfotografovali. Nemám slov, toto je pravděpodobně ten nejabsurdnější návrh, jaký může myslící člověk učinit. Je to nesmysl.“

Je těžké si představit vlídně vypadajícího vědce, který by odhaloval myšlenku, že svět je plochý, ale je to tak. Jednoduchá odpověď nechala stoupence ploché Země bez argumentů.

Sdílet: