Nejdelší nepřetržitá plavba na světě začala! Výletní loď za 245 dní navštíví 53 zemí

V místech, kde se Deptford Creek v jihovýchodním Londýně vlévá do řeky Temže, začíná výletní loď společnosti Viking Cruises nejdelší nepřetržitou plavbu na světě. Celkem 930 cestujících vezme do přístavů 53 zemí všech kontinentů vyjímaje Antarktidy, a to vše za 245 dní. Plán plavby je opravdu pestrý, čemuž odpovídá i cena za palubní lístek, který stojí v přepočtu na české koruny dva miliony.

Loď Viking Sun vyplula z londýnského Greenwiche, kde se také po celé plavbě vrátí. Odtud zamíří k norskému pobřeží a poté zavítá do dvou přístavů v Grónsku. Vzhledem k tomu, že loď nemá standartní rozměry výletních lodí, může si dovolit plout i za hranicemi, za kterými větší plavidla plout nemohou. Cestující tak navštíví Montreal v Kanadě a Manausu v srdci brazilské Amazonie.

Namísto toho, aby se loď Viking Sun plavila přes Panamský průplav, obepluje Cape Horn na jižním cípu Jižní Ameriky. Štědrý den oslaví pasažéři na palubě ve vodách mezi Kostarikou a Guatemalou, Silvestr pak budou slavit v Kalifornii.

Po dvou dnech v Los Angeles započne nejdelší úsek na moři: více než týden popluje Tichým oceánem do Atuony ve Francouzské Polynésii. Po Novém Zélandu, Austrálii a Bali navštíví Viking Sun Vietnam a Kambodžu. To vše musí loď zvládnout před napojením na tradiční trasu zpět přes Indii, Omán, Jordánsko, Suezský průplav, Egypt, Maltu, Sardinii a Malagou. Pak už nastane duben roku 2020 a loď bude přijíždět zpět do svého přístavu.

O zábavu cestujících se postarají dva bazény na palubě, fitness centrum, dvě kina, divadlo a lázně. Každý den představí celkem osm různých restaurací neopakovatelné kulinářské meny, které bude v duchu nejbližší pevniny. Nebudou chybět živé vystoupení různých hudebníků, animační programy a servis průvodců, kteří každou navštívenou zemi představí v tom nejlepším světle.

Společnost Viking Cruises myslela opravdu na vše, v ceně palubových lístku je zahrnuto i ubytovaní na pevnině, kde bude loď kotvit víc než jeden den.

Zdroj: Independent.com

Sdílet:
Loading...