NASA sestavila nový tým, který se ponoří do hledání mimozemského života

Rate this post

Americká vládní agentura NASA je toho názoru, že v současné době mají dostatek vědeckých a inženýrských znalostí na to, aby konečně zodpověděli dlouho kladenou otázku, zda jsme ve vesmíru sami. Informoval o tom tento týden server Express.

Právě to byl důvod pro zřízení Vědeckého Centra pro detekci mimozemského života (CLDS), které svedlo dohromady několik vědců a výzkumníku, kteří spojí své síly ve prospěch hledání ET. Samotná agentura popisuje vznik CDLS jako „kritický okamžik v oblasti astrobiologie“, kterým studie původu života nepochybně je.

V samotném prohlášení NASA je uvedeno: „Desetiletí výzkumu přimělo vědce k tomu, aby se podrobněji zaměřili na podstatu života jako takového, jak na Zemi opravdu začal a zda by jiné světy mohly život podporovat.

V současné době jsem ale na takové úrovni, že se zaměření výzkumu mění, protože si vědci velmi dobře uvědomují, že detekce mimozemského života je více než na obzoru.“

Centrum bude součástí Amesova výzkumného střediska NASA v Kalifornii. V centru se sejde hned několik vědců z různých zemí, společně pak budou tvořit komunitu výzkumných pracovníků. Každý z týmů pak bude pracovat na jednotlivých částech výzkumu.

NASA na svých internetových stránkách uvádí následující příklad. „Vědci z Georgetownské univerzity budou mít za úkol zkoumat tzv. otisky prstů života. Odborníci z Technologického institutu v Georgii budou studovat možnosti minulého nebo současného života,“

Tori Hoehler, vedoucí vědec centra CLDS a vědecký pracovník společnosti Ames, pro server Express uvedl: „Máme jak vědecké, tak inženýrské odborné znalosti potřebné k tomu, abychom jednou pro vždy odpověděli na otázku, zda jsme ve vesmíru sami. Navíc jsme vytvořili velkou komunitu vědců připravených na tuto velkou výzvu.

Prvním úkolem bude vývoj technologií a strategií, které budou přizpůsobeny pro detekci života v jedinečných podmínkách jiných světů, které se radikálně liší nejen od Země, ale také od sebe navzájem.“

Zdroj: Express.co.uk

Sdílet: