Byl to nejděsivější případ Eda a Lorraine Warrenových. Toto je příběh panenky Annabelle

Když vstoupíte do okultního muzea Warrenových, zaujme vás na první pohled. Sedí ve skleněné vitrínce, jejíž dřevěné rámy jsou zdobené vyrytými modlitbami. Panenka s vlasy z červené příze se samolibě usmívá a vypadá docela nevině. Pod dvířky vitríny však najdete ceduli s nápisem „VAROVÁNÍ, ROZHODNĚ NEOTEVÍREJTE!“.  Věřte, že varování má svůj smysl.

Případ panenky Annabelle je jedním z nejděsivějších případů Eda a Lorraine Warrenových. Pro ty, kteří panenku neznají, jde o dětskou hračku, která hostí démonickou duši. Dnes je uložena v okultním muzeu Warrenových a nikdo se jí nesmí ani dotknout. Skeptici, kteří varování brali na lehkou váhu, za své chování šeredně zaplatili. O panence Annabel vznikla také řada hororových filmů, jak ale zjistíte její historie je mnohem znepokojivější.

Historie skutečné panenky Annabelle

Ačkoliv ve skutečnosti panenka Annabelle nemá porcelánovou kůži, a tak reálné obličejové rysy, jako ve filmovém zpracování, právě její obyčejný vzhled jí činí ještě více strašidelnější. Jde o obyčejnou hadrovou panenku s oranžovým trojúhelníkem místo nosu, která v každém vyvolá vzpomínky na bezstarostné dětství.

Opak je ale pravdou, kdybyste se totiž mohli zeptat na panenku přímo Eda a Lorraine Warrenových (což už bohužel není možné, Ed zemřel v roce 2006 a Lorraine zemřela začátkem tohoto roku) rozhodně by jí nepřirovnali k dětské hračce a utvrdili by vás v tom, že veškeré nápisy kolem její vitríny, kde je doslova uvězněna, jsou více než nezbytné.

Slavný pár, který se zabýval vyšetřováním paranormálních událostí, byl přesvědčen o tom, že panenka Annabelle má na svědomí hned dva zážitky spojené s blízkou smrtí, nehledě na řadu démonických aktivit trvajících téměř 30 let. První démonická aktivita panenky byla zaznamenána v roce 1968, kdy byla Annabelle úplně nová. Tento příběh byl vyprávěn dvěma mladými ženami, které požadovaly pomoc po Warrenových, ti pak dlouhá léta příběh šířili dál.

Příběh začíná tím, že se panenka Annabelle stala darem pro mladou začínající sestřičku Donnu, která ji dostala od matky k narozeninám. Donna si panenku s sebou přinesla do svého bytu, který sdílela se svou mladší kolegyní Angie. Zpočátku byla panenka rozkošným doplňkem bytu, usazená na pohovce v obýváku vítala každého hosta. Jenže brzy obě ženy nabyly dojmu, že se panenka samovolně pohybuje po místnostech.

Tak například Donna byla přesvědčená, že ji nechala na pohovce v obýváku, než odešla do práce. Odpoledne, když se vrátila domů, našla Annabelle v ložnici za zavřenými dveřmi. Ženy tomu nevěnovaly pozornost až do jisté doby, kdy začaly po celém bytě objevovat vzkazy, na kterých stálo „Pomozte mi!“. Navíc byly vzkazy psány na pergamenu, který jak dívky odpřisáhly doma neměly.

Vrcholem všeho byl útok na přítele jedné z žen. Muž známý jako Lou zůstal na chvíli v bytě sám, když uslyšel šramocení v Donině pokoji, které znělo jako vloupání. Šel se samozřejmě do pokoje podívat, ale nenašel žádné známky nuceného vniknutí, jediné čeho si všiml byla panenka Annabell, která ležela obličejem dolu. V tom ucítil palčivou bolest na hrudi. Když se podíval na svou kůži měl tam krvavé drápance, o dva dny později zmizel beze stopy.

Je na čase se panenky zbavit

Tento velmi traumatický zážitek přinutil ženy jednat. Jelikož byly přesvědčené o tom, že jde o paranormální činnost, vyhledaly médium. Během uspořádané seance se ženy dozvěděly, že panenku obývá duch mrtvé holčičky Annabelle, jejíž tělo bylo nalezeno před několika lety v místech, kde stojí jejich bytovka.

Médium také ženám prozradilo, že duch je laskavý a jen chtěl být milován a opečováván. Obě ženy tedy souhlasily, že duch může setrvat v panence, protože vůči malé holčičky začaly pociťovat lítost. To ale netušily, jaké síly v panence probudily. O případ se ve stejnou chvíli začínají zajímat i Ed a Lorraine Warenovi, kterým je ihned jasné, že o hodného ducha rozhodně nejde. Naopak šlo o démonickou sílu, která panenkou manipulovala a hledala svého člověčího hostitele.

Warrenovi okamžitě ženám nařídili, aby jejich byt prošel exorcismem, který měl provést místní otec Cooke. Panenku Annabelle chtěli následně z bytu vymanit navždy a odvést ji k věčnému odpočinku do jejich okultního muzea v naději, že démonickou přítomnost zkrotí navždy.

Démonická aktivita panenky Annabelle pokračuje

Samozřejmě démonická entita se nevzdá tak snadno. Warrenovi panenku Annabelle museli převést do svého muzea a samotná cesta se neobešla bez nebezpečných incidentů. Annabelle posadili na zadní sedadlo a pro všechny případy se rozhodli jet bočními uličkami, aby se vyhnuli případným incidentům.

Jak se ukázalo, během cesty několikrát selhaly brzdy, což mělo za následek téměř katastrofální havárie. Lorraine později řekla, že Ed vytáhl svěcenou vodu a dal do ní panenku, poté problémy z brzdami zmizely. Po příjezdu umístili Warrenovi panenku do Edovy studovny, ta byla součástí venkovního domku. Když se panenka později objevila uvnitř jejich domu, rozhodli se jí navždy uzamknout.

Warrenovi nechali vytvořit speciální sklo s dřevěnými rámy, na kterém byly vyryty modlitby. Po zbytek svého života se Ed pravidelně vracel k vitríně a opakoval modlitbu, díky které zajistil, aby démonická síla zůstala dobře uzamčená v panence. Ačkoliv je od té doby panenka nehybná, její duch už našel způsoby, jak oslovit pozemskou rovinu.

Jednou navštívil okultní muzeum kněz, který Annabelle zvedl a zpochybnil její démonické schopnosti. Ed kněze varoval, aby to nedělal, ten se mu ale vysmál. Během návratu domů se stal kněz součástí fatální havárie, sice přežil ale jeho nové auto bylo totálně zdemolované. Později uvedl, že ve zpětném zrcátku zahlédl Annabelle.

O několik let později jeden z návštěvníku muzea podlehl svému pokušení a na zaklepal na skleněnou vitrínu a přišlo mu to strašně vtipné. Ještě vtipnější mu připadala myšlenka, že lidé věří takovým povídačkám. Cestou domů ztratil kontrolu nad svou motorkou a narazil do stromu. Havárii nepřežil.

V průběhu let předkládali Warrenovi tyto příběhy jako důkazy démonické síly panenky Annabelle. Nicméně jména mladého kněze, ani motocyklisty nebyly nikdy prozrazeny. Donna a Angie, dvě zdravotní sestry, se také nikdy nepřihlásily se svým příběhem. Zdá se tedy, že vše co podporuje tento příběh, jsou slova Warrenových, kteří přísahali, že příběhy jsou pravdivé.

Annabelle dnes

Přestože jsou oba Warrenovi po smrti, jejích dědictví přetrvává díky jejich dcery Judy a jejího manžela Tonyho Spera. Právě Tonyho si vzal na starost Ed, který ho do všech tajů zasvětil a svěřil mu také rituály a činnosti, které zahrnují péči o jeho okultní artefakty, mezi kterými je i panenka Annabelle.

Spera tento úkol nebere na lehkou váhu a každého návštěvníka před nevinně vypadající panenkou varuje.

Sdílet: