Psychologický test: Detail, který vaše oko zachytí jako první, odhalí skryté stránky vaší osobnosti

4.7/5 - (3 votes)

Pravidelně vám přinášíme obrázkové testy, na základě kterých se o sobě dozvíte mnohokrát zajímavé věci. Někdy až zůstává rozum stát nad tím, co vše dokáže odhalit pouhý výběr dominantní části obrazu. Ani tentokrát tomu nebude jinak.

Každý z nás má jedinečnou osobnost, stejně jako si každý z nás interpretuje věci po svém. Následující obrázkový test bude velmi jednoduchý a rychlý, postačí se jen podívat a uvědomit si, co vaše oko zachytilo jako první. Co o vás prozradí právě tento obrázek?

Surfař

Jako první vás upoutal surfař, člověk, který si naplno užívá přítomného okamžiku a život jako takový. Přesně takoví jste i vy. Netrápí vás minulost, víte, že jí nezměníte, ani budoucnost, kterou mnohdy také nedokážete ovlivnit. Jednoduše žijete tady a teď. Jste ale také jenom člověk, i u vás existují dny, kdy jste nahoře a naopak, kdy jste dole. Věci, které vás stresují ale dokážete poměrně rychle vyřešit a najít v sobě potřebnou rovnováhu.

Život berete s lehkostí a dokážete se radovat i z maličkostí. Rádi trávíte čas se svými přáteli, na procházce ale rádi si zajdete i zacvičit. Lidé vás váží především kvůli toho, že v každé situaci dokážete najít něco pozitivního. Věděli jste však, že máte schopnost zkrotit divokou zvěř?

Velryba

Vaši pozornost si získala velryba ve středu obrazu? Pak je vaší nejvýraznější vlastností cílevědomost a ambicióznost. Když si jednou stanovíte cíl, jdete tvrdě za ním. Může jít o jakkoliv náročnou cestu, když si však něco umanete, neváháte vynaložit veškerou svou energii k jeho úspěšnému dosažení.

Jakkoliv se snažíte udržet si pozitivní smýšlení a naladění, ne vždy se vám to daří. Jste na sebe příliš nároční, což vás někdy uvádí do stresu. Takové chvíle ale nemají dlouhé trvání, dokážete je poměrně rychle zvládnout.

Jste obklopeni lidmi, kteří vás obdivují, což ale někdy přerůstá až do závisti. Máte však velkou výhodu v tom, že vás netrápí, co si o vás myslí druzí. Záleží jen na vašem úsudku a vašich blízkých, kteří vás přece znají nejlépe.

Měsíc a jeho odraz

Nezaujal vás na první pohled surfař ani velryba, ale měsíc spolu s jeho odrazem? Máte velmi dobře vyvinutou představivost a jste tvůrčí osobnost. Jste možná trochu osamělá osoba, což vám však vůbec nepřekáží. Právě naopak. Vadí vám, když vás někdo ruší. Rádi trávíte čas sám se sebou, v klidu.

Jste svobodná osoba, mnohdy však s hlavou trochu v oblacích, což vám může dělat potíže s běžnými povinnostmi, například s příchodem včas do práce, pravidelnými lékařskými prohlídkami či placením účtů. Nezapomínáte na ně, avšak máte své tempo a více vám vyhovuje nepravidelnost.

Pokud se vás někdo snaží měnit, omezovat, vnímáte to velmi citlivě. Jakmile však máte volné ruce, svou tvořivostí dokážete prosvítit vše „zmeškané“.

Sdílet: