Zbavte se bolesti kloubů, pomocí těchto bylin

Lidé, kteří mají zdravé klouby, si neuvědomují, jak jsou požehnáni. Bolest kloubů je velmi častým problémem mezi lidmi po celém světě. Může vytvářet velké překážky ve Vašem každodenním životě. Někdy Vás nepříjemná bolest, může omezit natolik, že jste nuceni opustit práci. Bolest kloubů může být výsledkem poranění v různých oblastech, jako jsou šlachy a vazy kolem kloubu.

Podle statistik vydávaných Centrami pro kontrolu a prevenci nemocí je diagnostikováno asi 22,7% dospělých Američanů s různými typy artritidy. Navíc se také odhaduje, že asi 20% dospělých Američanů může být diagnostikováno s artritidou v roce 2040. V České Republice trpí artritidou 1% lidí. Možností, jak se s bolestí poprat je hned několik. My pro Vás ale máme alternativní metodu za pomocí bylinek.

 Které bylinky pomáhají v boji proti bolesti kloubů?

Byliny, které Vám teď představíme a zároveň poradíme, jak z nich vytěžit maximum, Vám změní život, Zde je 7 osvědčených bylin, které mohou pomoci při bolestech kloubů.

Vojtěška

Naší první bylinkou je Vojtěška. Tato bylina se nachází v zemědělských polích v různých částech republiky. Obsahuje některé specifické chemické sloučeniny, které pomáhají v boji proti artritidě. Tyto sloučeniny jsou také nezbytné pro opravu kostí a zlepšení zdraví kloubů. Chcete-li konzumovat tuto bylinku, měli byste oddělit listy od jiných částí této rostliny, protože obsahují škodlivé toxické chemikálie. Chcete-li jej konzumovat, připravte si čaj z okvětních lístků. Pomáhá řešit různé typy artritidy, jako je revmatoidní artritida a osteoartróza.

Kurkuma

Kurkuma je velmi přínosné koření. Obsahuje vysokou koncentraci kurkuminu. Vzhledem k vysoké koncentraci kurkuminu má nekonečnou léčebnou kapacitu. Studie ukazuje, že kurkuma má silné anti-artritické a protizánětlivé vlastnosti. Kurkumu můžete přidat do polévky, čaje nebo salátu. Kurkuma je nejen skvělá pro Vaše zdravé klouby, ale může také překvapit Vaši chuť.

Kopřiva

Kopřivy jsou známé svou výjimečnou léčivou kapacitou. Obsahuje širokou škálu živin a vitaminů. Obsahuje vitamín A, B, C a D, beta-karoten, vápník, železo a další. Má léčebné a protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají v boji proti různým typům artritidy včetně dny. Při konzumaci Vám poskytne úlevu od bolesti. Kopřivu můžete konzumovat jako čaj, nebo ji přidat do špenátu či jiných jídel. Pomáhá zlepšit vaše celkové zdraví.

Vrbová kůra

Tato bylina má historický záznam o tom, že se používala jako lék na léčbu bolesti. Již před 2000 lety lidé tuto bylinu užívali jako lék proti bolesti. Studie ukazuje, že konzumace vrbové kůry může pomoci při léčbě osteoartrózy. Výsledkem spotřeby bylo 14% snížení bolesti spojené s osteoartritidou. Můžete ji konzumovat jako čaj, nebo jen žvýkat. Je běžně dostupná v obchodech se zdravou výživou.

Kořen lékořice

Skutečný kořen lékořice má úžasnou sílu, pro utlumení bolesti, pokud máte ovšem pravý kořen. Existuje mnoho falešných kořenů a ty nemají takové účinky. Kořen lékořice dokázal svou účinnost při léčbě revmatoidní artritidy spolu s řadou dalších typů artritidy. Pomáhá při snižování aktivity volných radikálů v místě zánětu. Tato bylina také hraje důležitou roli v produkci kortizolu, což nakonec vede ke zmírnění bolesti kloubů. Můžete jej přidat do šálku čaje, abyste si ho mohli vychutnat.

Pampeliška

Je to nádherná bylina, která Vám může usnadnit bolest. Pomáhá při odstraňování specifických toxinů způsobujících bolesti kloubů. konzumací se snižuje i kyselina močová. To snižuje tuhost a zvyšuje mobilitu kloubů. Konzumujte ji přidáním do čaje nebo z ní připravte masážní olej.

Lněné semínko

Pouze jedna-dvě lžičky lněného semínka mohou pomoci zlepšit zdraví vašich kloubů. Můžete jej přidat do Vašeho Musli, ovesných vloček, chleba a dalších. Má silné protizánětlivé vlastnosti. Obsahuje také různé druhy živin, jako jsou minerály a vitamíny, které hrají klíčovou úlohu při zmírnění bolesti. Je velmi bohatý na omega-3 mastné kyseliny. Studie ukazuje, že omega-3 mastná kyselina může zlepšit stav revmatoidní artritidy.

Příroda poskytuje řešení mnoha problémům, někdy jen stačí se rozhlížet. Problém s mnoha lidmi spočívá v tom, že se často příliš soustředí na předepsané léky svých lékařů a ignoruje přirozená řešení. Existuje mnoho domácích léků proti artritidě a mnoho lidí o tom ještě neví.