Vypijte tento čaj a zbavíte se bolesti krku, hlavy, zad i infekce

Možná Vás to překvapí ale takový čaj z oregana je velice blahodárný nápoj, který má dlouhou tradici v mnoha kulturách světa, kde je používán jako domácí lék na různé nemoci. Tento čaj je používán pro léčbu streptokokových onemocnění, kašle, bolesti zad a hlavy i k léčbě různých infekcí v těle. Některé bylinky mají tendenci ztrácet vitamíny a živiny v průběhu sušení, či spaření. Nicméně Oregano k nim rozhodně nepatří!

Oregano čaj je  bohatý na železo, vlákninu, antioxidanty, mangan, omega-3 mastné kyseliny atd. Což z něj dělá zdravou bylinu. Je také vynikajícím zdrojem vitamínů a minerálů. Je plné vitamínů A, C a E, stejně jako zinek, hořčík, vápník, draslík, měď a niacin.

Oregano čaj

Ingredience:

1,5 lžičky lístků oregana
1 šálek vody
1-2 lžíce medu, v závislosti na chuti

Postup:

Připravíme si kastrůlek, kde přivedeme vodu k varu. Jakmile začne voda vřít, vypneme plamen a kastrůlek dáme stranou. Přidáme lístky oregana a dobře promícháme, po dobu 5 minut necháme lístky v horké vodě. Dávejte pozor ať se lístky nespálí, jinak by celý nápoj zkazila hořká chuť. Po 5 minutách přecedíme čaj do hrnečku a přidáme med. Tento recept je velice jednoduchý. Pokud byste chtěli silnější čaj stačí přidat množství lístků. Pijte tento čaj při onemocnění, nebo náznacích bolesti.