Vědomí se po smrti přesouvá do jiného vesmíru

Rate this post

Kniha s názvem „Biocentrismus: Jak jsou život a vědomí klíčem k pochopení skutečné podstaty a vesmíru“ se šíří na internetu, jelikož pojednává o tom, že život nekončí, když tělo zemře, ale pokračuje dále.

Autor této knihy, vědec Dr. Robert Lanza, jehož The New York Times prohlašuje za třetího nejdůležitějšího žijícího vědce, věří, že je to docela možné.

Nad rámec času a prostoru

Lanza je odborník na regenerativní medicínu a výzkumný ředitel ve Společnosti pro pokročilou buněčnou technologii. Předtím, než se stal známým díky jeho výzkumu o kmenových buňkách, se stal známým pro úspěšné experimenty s klonováním ohrožených druhů. Avšak tento vědec se nedávno začal zabývat fyzikou, kvantovou mechanikou a astrofyzikou. Tato zajímavá směs vytvořila teorii biocentrizmu, které se tento profesor věnuje.

Biocentrismus učí, že život a vědomí jsou základem vesmíru a že vědomí tvoří materiální vesmír, a nikoliv naopak. Lanza vysvětluje strukturu vesmíru jako konstantní síly, které jsou naladěny na život, což naznačuje, že inteligence existovala ještě před hmotou. Rovněž tvrdí, že prostor a čas nejsou objekty nebo věci, ale nástroje našeho živočišného porozumění.

Lanza říká, že ve skutečnosti přenášíme prostor a čas s námi jako želvy nesou své pancíře, což znamená, že existujeme mimo čas a prostor. Tato teorie naznačuje, že smrt vědomí není možná, ale je to jen myšlenka, protože lidé se ztotožňují se svým tělem. Věří, že jejich tělo dříve či později zmizí a že jejich vědomí zemře spolu s jejich tělem.

V případě, že tělo vytváří podvědomí, podvědomí umírá spolu s tělem. Ale pokud tělo přijímá vědomí stejným způsobem jako kabelová televize přijímá signál, je zřejmé, že vědomí pokračuje dále v existenci, když opustí svou fyzickou schránku. Ve skutečnosti vědomí existuje mimo hranice času a prostoru. Může být kdekoliv: v těle i mimo něj. Jinými slovy, není omezeno na totéž chování kvantové struktury.

Lanza také věří, že existuje několik vesmírů současně. V jednom vesmíru je tělo mrtvé, zatímco v jiném vesmíru stále existuje díky tomu, že absorbuje vědomí, které přechází do tohoto vesmíru. To znamená, že člověk, který zemře, neskončí v nebi nebo pekle, ale v podobném světě, ve kterém kdysi býval, ale je znovu naživu. Tímto způsobem se to opakuje znovu a znovu.

Četné vesmíry

Tato zajímavá teorie má mnoho příznivců, včetně mnoha známých vědců. Jsou to fyzici a astrofyzici, kteří souhlasí s existencí paralelních světů a kteří oznamují možnou existenci četných vesmírů. Tvrdí, že neexistují žádné fyzikální zákony, které brání existenci paralelních světů.

Tuto myšlenku nejprve představil autor science fiction HG Wales v roce 1895. O 62 let později ji Dr. Hugh Everett rozvinul o předpoklad, že tento vesmír je rozdělen na nespočet podobných částí v nějakém čase a že se to stává s každým vesmírem. V jednom z těchto vesmírů právě čtete tento článek a v jiném se můžete dívat na televizi. Spouštěcí faktory tohoto rozdělení vesmíru jsou naše činy, říká Everett.

Pokud se rozhodujeme, vesmír se hned rozdělí do dvou vesmírů s různými důsledky. Andrei Linde, vědec z Fyzikálního institutu Lebeděv, tuto teorii znovu rozvinul v 80. letech. Nyní je profesorem na Stanfordově univerzitě. Linde vysvětlil, že tento vesmír je složen z mnoha sfér, které rozmnožují podobné sféry a ty následně produkují další ještě ve větším množství, a takto to pokračuje donekonečna.

Tyto sféry jsou od sebe zcela odděleny a nezávislé, ale představují různé části stejného fyzického vesmíru. Skutečnost, že náš vesmír není jedinečný, podporují údaje získané pomocí Planckova teleskopu. Vědci používají tyto údaje pro vytvoření co nejpřesnějších map kosmického záření, které existuje již od vzniku vesmíru. Stejně zjistili, že vesmír má mnoho temných děr.

Teoretická fyzička Laura Mersin-Houghton z Univerzity v Severní Karolíně tvrdí, že anomálie v této sféře vznikají kvůli tomu, že okolní vesmíry ovlivňují náš vesmír a že tyto temné díry jsou toho přímým důsledkem.

Duše pohledem vědy

Podle teorie biocentrizmu existuje mnoho míst nebo vesmírů, do kterých mohou být naše duše přemístěny po naší smrti. Existuje vědecká teorie vědomí, která potvrzuje toto tvrzení? Podle Dr. Stuarta Hameroffa, zážitek blízko smrti nastane v případě, kdy kvantové informace, které obývají nervový systém, opustí tělo a rozptýlí se do vesmíru.

Tvrdí, že podvědomí se nachází v mikrotubulech mozkových buněk, které jsou primárním místem kvantového zpracování. Po smrti tato informace a vědomí opouštějí lidské tělo. Věří, že naše zkušenost s vědomím vyplývá z účinků kvantové gravitace v těchto mikrotubulech.

Sdílet: